sobota, 13 lipca 2024r.

Gol wychowanka, chroniony trener i fatum Radomiaka. Poderbowe echa

W meczu 32 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Radomiakiem Radom 1:1. Jakie są echa tego pojedynku?

GOL WYCHOWANKA

Punkt Pogoni w doliczonym czasie uratował Paweł Łydkowski, czyli wychowanek siedleckiego klubu. Ostatnim wychowankiem, który zdobył bramkę dla biało-niebieskich był Kamil Dmowski. Było to w zremisowanym 1:1 meczu z Miedzą Legnica, który został rozegrany 25 września 2015 roku.

CHRONIONY TRENER

W sobotę do Siedlec zawitał były trener Pogoni, a obecnie szkoleniowiec Radomiaka Dariusz Banasik. Kibice gospodarzy nie przyjęli go dobrze i kilkukrotnie obrażali z trybun. Trener Banasik drogę ze stadionu do hotelu, w którym odbywała się pomeczowa konferencja prasowa pokonał w towarzystwie ochroniarza.

FATUM RADOMIAKA

Radomiak była bardzo blisko upragnionego zwycięstwa w Siedlcach, ale ta sztuka znów im się nie udała. Oznacza to, że ekipa z Radomia nie jest w stanie wygrać na terenie Pogoni już od 2002 roku.

ZNANE TWARZE

Na trybunach  w Siedlcach tradycyjnie zagościło kilka znanych twarzy. Wśród widzów znaleźli się: często ostatnio goszczący na obiekcie Pogoni Kamil Socha, były trener biało-niebieskich Adam Łopatko, czy prezes Radomiaka, znany z występów w Canal+Sport Sławomir Stempniewski.

PASSA TRWA

Pogoń znów nie zaznała smaku porażki. Oznacza to, że passa takich spotkań wynosi już 15. Do końca sezonu już tylko dwie kolejki i siedlczanie stoją przed dużą szansą utrzymania serii do finiszu rozgrywek.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

8 odpowiedzi

 1. Łopatko, co….Ty wiesz co…..następny grabarz Pogoni ma czelność tu przyjeżdżać….won do Olsztyna

 2. Niestety nie byłem na meczu… Jakimi słowami obrażano Banasika? Nie to, że nie zasłużył, ale ciekawi mnie jakie to były formułki:)

 3. To jakieś nieporozumienie z tym obrażaniem to jak by idiotę nazwać idiotą i miałby mieć pretensję. Zwykłe grzecznościowe pozdrowienie i tyle

 4. A więc tak: z tego co udało mi się dogrzebać w netach to ważny kontrakt w Siedlcach do końca sezonu z podstawowego składu mają (1) Mosiejko; (2) Mesjarz, (3) Mójta; (4) Wiktoruk; (5) Margol. Ciekawe, czy sami zechcą zostać w Pogoni. Ciężka robota przed Pogonią Siedlce SSA, aby utrzymać kluczowych graczy, a co najważniejsze trenera M. Prasoła. Zapewne powyżsi piłkarze, jak i trener nie będą narzekać na brak ofert. Ciekawe też, czy Pogoń SSA będzie w ogólne w stanie zapewnić budżet na II Ligę.

  1. Na Wiktoruka niestety nie ma co liczyć. Pokazał, że umie grać w piłkę, a biorąc pod uwagę nowe przepisy o młodzieżowcach w ekstraklasie na bank ktoś go podkupi.

   1. Niestety nie mogłem być na meczu. Ale oglądałem w necie. Komentator mówił, że Wiktoruka obserwowali i z 1 ligi i z ekstraklasy. Pewnie kilku innych też odejdzie z trenerem na czele. Takie życie.
    Nikt z sentymentu w Siedlcach nie zostanie.

   2. Wiktoruk jeszcze tylko przez rok będzie młodzieżowcem…..osobiście jestem przekonany że jeżeli ktoś go do siebie weżmie to nie będzie to żaden ekstraklasowy zespół. Te zespoły mają lepszych młodzieżowców, nie takich którym pozostał 1 rok do grania jako młodzieżowiec. Jestem zdania że nie będzie wielkiego zainteresowania jego osobą. Życzę temu zawodnikowi żeby trafił tam gdzie chciałby trafić.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;