niedziela, 14 lipca 2024r.

Niedziela z Niedziałkami. Rodzeństwo powołane na Puchar Europy

Olga i Łukasz Niedziałek będą reprezentować nasz kraj w 13 Pucharze Europy w chodzie sportowym. Zawody zaplanowano na 19 maja w litewskiej Olicie.  

Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał 13 sportowców, którzy będą reprezentować Polskę w 13 Pucharu Europy w chodzie sportowym. W tym zaszczytnym gronie znalazło się rodzeństwo: Olga i Łukasz Niedziałek, którzy na co dzień promują Siedlce i powiat siedlecki przywdziewając stroje z logo WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Tegoroczny Puchar Europy odbędzie się w niedzielę, 19 maja w litewskiej Olicie. Olga będzie rywalizować z seniorkami na 20 km, natomiast na Łukasza czeka walka na 10 km w kat. U-20.

Przypomnijmy, że Łukasz Niedziałek przed dwoma laty, biorąc udział w 12 edycji Pucharu Europy, odniósł historyczny sukces zdobywając w czeskich Podebradach brązowy medal i okraszając swój występ nowym rekordem Polski U-18 na 10 km. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Puchar Europy w chodzie sportowym rozgrywany jest od 1996 roku. Gospodarzem pierwszej edycji imprezy była A Coruña (Hiszpania). Podczas zawodów odbywa się rywalizacja w chodzie na 20 i 50 kilometrów, juniorzy walczą na dystansie 10 kilometrów.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA PE 2019

 

źródło: własne / PZLA; foto: pikstagram.com

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;