poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Decyzja podjęta! Kamil Socha nowym trenerem Pogoni

Były trener Pogoni w III lidze. Socha znalazł nowy klub

Pogoń Siedlce ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Trenerem biało-niebieskich został Kamil Socha.

Kamil Socha to 48-letni szkoleniowiec. W zeszłym sezonie pracował on w pierwszoligowych Wigrach. Rozpoczął on sezon na ławce trenerskiej ekipy z Suwałk i został zwolniony 5 listopada 2018 roku. Drużyna pod jego wodzą nie zdobywała satysfakcjonującej władze Wigier liczby punktów, ale często grała bardzo dobrze. Drużyna trenera Sochy potrafiła budować atak pozycyjny, sprawnie operowała piłką i styl gry naprawdę mógł się podobać.

Przed pracą w Wigrach Socha w sezonie 2017-18 pracował także w trzecioligowym Piaście Żmigród. Pod jego wodzą ekipa ta notowała bardzo dobre wyniki. W 23 spotkaniach ligowych Piast zdobywał średnio 2,04 punktu na mecz.

Warto także wspomnieć, że zanim nowym trener Pogoni podjął samodzielną pracę we wspomnianych klubach, to był asystentem dobrze znanego w Siedlcach Dariusza Banasika. Obaj panowie współpracowali ze sobą w Zagłębiu Sosnowiec.

Socha od zwolnienie z Wigier pozostawał bez pracy, jednak często był widziany na trybunach podczas meczów II ligi. Wielokrotnie gościł on na meczach w Siedlcach, więc z pewnością bardzo dobrze zna ekipę Pogoni. Zresztą nowy trener biało-niebieskich, który pochodzi ze Skierniewic, w przeszłości mieszkał w Siedlcach.

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

  1. Dla każdego człowieka sukces może oznaczać coś innego. Domyślam się, że pytasz osukcesy, a raczej osiągnięcia w piłce nożnej. Po prostu trenował zespół I ligowy. To już jest jakiś sukces dla niego. Trenerzy którzy osiągnęli coś więcej niż trenowanie I ligowego zespołu i teoretycznie mają „jakieś sukcesy” raczej nie pracują w klubach pokroju Pogoni Siedlce.

   1. Stary Widzewiak ze Skierniewic z typowym „widzewskim charakterem” czyli „zydzewskim charakterem” czyli dużo obiecać, napełnić kabze mamoną i spierxxxolić.
    Typek, więcej mówi jak robi, typowy naciągacz…no i mu się udało ” Zadząd” Pogoni omamić….
    ps. Pogoń w sezonie 2019/2020 pewny spadek z tym trenerem…

    1. @MTS. Widzę, że jesteś prawdziwym znawcą futbolu i zarazem wizjonerem.. No cóż to takie popularne podejście nie dać człowiekowi szansy tylko zmieszać go profilaktycznie z błotem. Jak przychodził trener Marcin Prasoł też mało kto wierzył, że będzie dobrze a było… Więc daj człowiekowi popracować i dopiero napisz coś elokwentnego…

    2. A co ty wiesz o widzewskim charakterze? Klub z wielkimi tradycjami i sukcesami i najlepszymi kibicami w Polsce to Widzew Łódź. Przydał by się nam właśnie w Pogoni taki prawdziwy widzewski charakter sprzed lat.

 1. Jak będzie to się okaże. Ja natomiast nie rozumiem tego co na konferencji powiedzieli trener i prezio. Na pytanie jakie cele sobie stawiamy obaj twierdzą, że jak najlepszy wynik sportowy, wynik żeby trener był zadowolony z siebie i żeby satysfakcjonował prezesa.
  Ludzie!!! Ku**a, w co wy gracie??!!! Od lat mamy gotowy, mocny trzon zespołu a wy mówicie, że walka będzie o dobry wynik sportowy? Jaki idzie przekaz do kibiców i piłkarzy? Zamiast krótko stwierdzić – walczymy o awans i to jest naszym priorytetem! Sprawa jasna i załatwiona, a nie jakieś pitolenie o dobrym wyniku i zadowoleniu zarządu. Jeśli nie awansujemy w tym sezonie to na następną szansę trzeba będzie czekać latami, ale co ja tam się znam….

  1. z tym trenerem bedzie walka o utrzymanie, znam jego warsztat.Jest wykładowcą na kursach UEFA A – czysty teoretyk, nudny jak flaki z olejem. Wiem coś o tym.
   do Kondzio: elokwentnie to ja się wypowiadam jak jest do taka potrzeba. Tu trzeba mówić jak jest. Miasto wpompowało duzo kasy w baze sportową a zespół bedzie grał w III lidze jak Zambrów….żal

  2. Oprzytomnij człowieku, widać że napisałeś prawdę. Słabo się znasz na realiach i możliwościach siedleckiej Pogoni. Niestety I ligę to w Siedlcach należy tylko wspominać i czekać na czasy w których pojawi się sponsor (to może nie nastąpić nigdy) gwarantujący odpowiednie wsparcie finansowe itd. Na ten moment miasto dofinansuje Pogoń i budżet klubu będzie wynosił około 3-3.5 mln zł. Z taką kasą i tymi ludżmi zarządzającymi, należy myśleć o utrzymaniu w II lidze, nie o awansie. Tak będzie.

 2. Może niezbyt dokładnie napisałem. Od wielu lat, co sezon była rozpierducha ze składem. Teraz mamy kilku podstawowych z kontraktami – Mójta, Pazio, Mosiejko, Wiktoruk, Margol, Olszewski. Rybskiego można i trzeba spokojnie zatrzymać. Uważasz, że to nie jest mocny trzon?
  Niestety, budżet szanowny kolego raczej będzie oscylował w granicach 2,5mln.
  Dodam tylko że Widzew z kilkunastoma milionami nie awansował, a Katowice spadły więc nie uzależniaj bezpośrednio awansu od kasy.

  1. Budżet będzie oscylował w granicach 3 mln złotych, z tendencją na plus z tego co się dowiedziałem z dość wiarygodnych żródeł. A skład to zależy od punktu widzenia oceniam „ten trzon” na niezły żeby walczyć o utrzymanie, co najwyżej.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;