poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Licencja, nadzór i kara. Polski Związek Piłki Nożnej rozpatrzył klubowe wnioski

We wtorek 4 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym rozpatrzono wnioski klubów ubiegających się o grę w II lidze.

PZPN rozpatrzył wnioski klubów o grę w II lidze w sezonie 2019-20. Wśród rozpatrzonych dokumentów były te złożone przez działaczy Pogoni Siedlce.

Po analizie Komisja postanowiła przyznać Pogoni:

– licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019-20
z nadzorem sportowym;

– nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty tysiąca złotych za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Pełny komunikat PZPN

Podręcznik licencyjny dla klubów II ligi 

 

źródło: własne, PZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. W zakresie wymogów sportowych może chodzi o pkt. 5 – kryteria sportowe i kolejne podpunkty – Zespoły młodzieżowe, udział zawodników młodzieżowych, opieka medyczna itp. Ogólnie Wnioskodawca powinien inwestować w szkolenie młodzieży, jakość szkolenia itd. Jeżeli programy szkolenia nie zawierają np. obowiązkowego elementu szkolenia z zakresu polityki antydopingowej czy innej drobnostki dostaje nadzór. sportowy. Gdyby podali konkretnie symbol z podręcznika np. 5.03.S.01 nie byłoby tylu głopich wpisów np portalach typu 90minut.

      1. Przecież statutowo „Walne” jest zwoływane co 2 lata. Skoro było w roku ubiegłym, to oczywiste że za ok będzie kolejne. Chyba że Zarząd podejmie decyzję o zwołaniu wcześniej.

  2. Upraszczając i skracając F.04 to: . Kryterium – brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego.
    Prościej – wiszą kasę zawodnikom…

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;