sobota, 9 grudnia 2023r.

Byli Pogoniści na polskim i międzynarodowym szlaku

Trwa letnie okienko transferowe. Wiele dzieje się na rynku piłkarskim. W ostatnich miesiącach i tygodniach kluby zmieniają byli zawodnicy Pogoni Siedlce, którzy zasilają bardzo uznane marki.

2019 roku już od początku jest bardzo udany dla byłych Pognistów. W styczniu klub zmienił Konrad Wrzesiński. 25-letni piłkarz, który w Siedlcach występował w latach 2015-17, wyjechał z Polski. Wrzesiński z Zagłębia Sosnowiec przeniósł się do jednego z kazachskich potentatów finansowych Kajrata Ałmaty.

Zdecydowanie intensywniejsze jest rozkręcające się letnie okienko. Z polskiej Ekstraklasy za granicę wyjechał Rafał Augustyniak. Były Pogonista zanotował spadek z Miedzią Legnica, ale nie będzie kontynuował kariery w tym klubie. Augustyniak przeniósł się do silnej ligi rosyjskiej. Defensywny pomocnik podpisał kontrakt z dziesiątą drużyną poprzedniego sezonu Uralem Jekaterynburg.

Dwóch kolejnych byłych piłkarzy Pogoni z niższych lig trafiło do Ekstraklasy. Przemysław Płacheta z Podbeskidzia Bielsko-Biała trafił do Śląska Wrocław, a Piotr Krawczyk po bardzo udany sezonie w trzecioligowej Legionovii Legionowo znalazł zatrudnienie w Górniku Zabrze.

Warto również wspomnieć o dwóch obcokrajowcach w przeszłości związanych z Pogonią. Boczny obrońca Ziggy Gordon po sezonie spędzonym w rodzimej lidze w Hamilton przenosi się do ligi australijskiej i zostanie zawodnikiem Central Coast. Ponadto bardzo ciekawą karierę prowadzi były trener biało-niebieskich Carlos Alós Ferrer. Hiszpański szkoleniowiec po odejściu z Siedlec najpierw pracował w Kazachstanie, następnie w Maroku, a 14 czerwca tego roku został trenerem w Katarze w zespole Qatar Sports Club.

Ostatnie miesiące są więc dla osób w przeszłości związanych z Pogonią niezwykle udane i pokazują, że grając w siedleckim klubie, można się wypromować i prowadzić później niezwykle udaną karierę.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

 

DODAJ KOMENTARZ

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje Piotrek, z całego serca życzę Tobie udanych występów w Górniku.

Dlaczego nie ma podanej kadry na oboz w Siedlcach?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;