sobota, 9 grudnia 2023r.

Domowe zwycięstwo z Motorem. Czas testów dobiega końca (fotogaleria)

Pogoń Siedlce w pierwszym letnim sparingu rozegranym u siebie wygrała 1:0 z Motorem Lublin.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Trener Kamil Socha po raz kolejny przyglądał się nowym piłkarzom, jednak zaznaczył, że czas testów dobiega końca. Szkoleniowiec biało-niebieskich dodał również, że w kadrze zachowane zostaną 1-2 miejsca na zawodników, którzy nie wymagają testowania. W Pogoni próbowani byli: Rafał Babul (Ruch Wysokie Mazowieckie), Przemysław Banaszak i Marcin Kozłowski I (obaj Widzew Łódź), Bartosz Brodziński (Legia II Warszawa), Aya Diouf (Cova Piedade 23 – Portugalia), Norbert Wojtuszek (drużyna juniorów Cracovii) oraz Filip Żagiel (Chojniczanka Chojnice).

PRZEBIEG MECZU

Pierwsze dwa kwadranse upłynęły pod znakiem optycznej przewagi Motoru. Pogoń ożywiła się w ostatnim kwadransie. W 33 minucie Bartosz Wiktoruk minął bramkarza lublinian i odegrał do Macieja Firleja, jednak jego strzał został zablokowany. Motor odgryzł się pięć minut później, kiedy Diouf wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Bartosza Mroczka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Piotr Smołuch świetnie interweniował po uderzeniu Piotra Darmochwała z kilku metrów.

Motor zaczął lepiej drugą połowę, jednak w miarę upływu czasu Pogoń prezentowała się coraz lepiej. Kilka akcji zostało przeprowadzony na dużym luzie, co dobrze rokuje na przyszłość. W 75 minucie Rafał Strączek sfaulował aktywnego Kacpra Skibickiego, po czym sędzia wskazał na wapno. Nieomylny z jedenastu metrów był Kamil Walków. Pogoń bez większych problemów dowiozła minimalną wygraną do końca.

PLANY POGONI

W środę o 16:00 Pogoń zagra u siebie z Hapoelem Kfar Saba.

 

13.07.19, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Walków 76 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 23. Adam Pazio (46, 55. Sebastian Krawczyk), 2. Bartosz Brodziński, 4. Aya Diouf, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 21. Marcin Kozłowski I) – 11. Jakub Romanowicz (46, 18. Kacper Skibicki), 29. Rafał Babul (46, 15. Norbert Wojtuszek), 8. Bartosz Wiktoruk (46, 24. Patryk Kostyk), 7. Piotr Marciniec (46, 27. Marcin Kozłowski II), 19. Przemysław Banaszak (46, 41. Filip Żagiel) – 17. Maciej Firlej (46, 9. Kamil Walków)

Motor: Adrian Olszewski (46 Rafał Strączek) – 33. zawodnik testowany I (82, 22. Maciej Kraśniejewski), 30. Rafał Grodzicki (68, 6. Maksymilian Cichocki), 6. Maksymilian Cichocki (46, 3. zawodnik testowany II), 19. Marcin Michota – 5. Grzegorz Bonin (46, 11. Przemysław Koszel, 70, 26. zawodnik testowany III), 7. Sławomir Duda (46, 20. Kamil Kumoch), 93. Tomasz Swędrowski (74, 18. Jakub Buczek), 17. Bartosz Mroczek (46, 64. zawodnik testowany IV) – 94. Michał Paluch (46, 9. Michał Grunt, 67, 10. Krystian Mroczek) – 8. Piotr Darmochwał (46, 28. Szymon Rak)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

Żółta kartka: Marcin Kozłowski II 81

Widzów: 150

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

To nawet biedą ciężko nazwać. Widać już rękę dyrektora wykonawczego i trenera młodzieży. 2 tyg do ligi a Socha mówi, że testy dobiegają końca??? Przecież my powinniśmy już od co najmniej tygodnia mieć drużynę i ją zgrywać.
Liczę tylko, że dyr wykonawczy i trener pojawią się na spotkaniu z kibicami.

Będzie jak na każdym poprzednim. Po przemówieniach padnie kilka nieśmiałych pytań i wymijające odpowiedzi wszystko pod kontrolą moderatora. Potem skargi na piłkarzy jak to porzucali koszulki i uciekli z Pogoni i jak teraz wszystko się zmieni na lepsze i dla klubu i kibiców . Na koniec ogólne Jesteśmy z Wami. Mimo wszystko jak co roku będę na każdym meczu z nadzieją że to wszystko będzie prawda.

Hehe Trojecki w sztabie szkoleniowym…?

„Bedzie, bedzie zabawa” :)))))

Ktoś wie więcej nt. kulis i przyczyn odejścia Pawlusiewicza? Definitywne rozstanie z klubem? Ma jakąś inną pracę?

Pawlusiewicz jest od wielu lat etatowym pracownikiem firmy „TASTA” i to jest jego główne żródło utrzymania, co nie jest tajemnicą dla nikogo. Praca w klubie jest połączeniem dodatkowych finansów i pasji tego Pana.

Słabo to wygląda, brak skrzydeł większość akcji środkiem pola na zasadzie dzida i do przodu, już przerabialiśmy to w 1 lidze. Gra głównie z kontry szarpana biegaliśmy za piłķą którą Motor fajnie operował.Obrony praktycznie nie ma. Diouf dwukrotnie ratuje Pogoń bo do przerwy powinno być 2:0 dla Motoru. Widać było to również w meczu z Legią conajmniej trzy z sześcu bramek wpadło po indywidualnych błędach.obrońców. Środkowy musi być doświadczony i nie jeden a conajmniej trzech z problemem dla trenera na ko go postawić w danym meczu.Dojdą kartki ,kontuzje i na srodku ląduje młodzieżowiec na miękich nogach.Czy Diouf to pociągnie? Niby… Czytaj więcej »

Powiem tyle…są ludzie którzy swoją osobą generują więcej kłopotów i niepowodzeń niż sukcesów. Takie osoby są w Pogoni od lat, a aktualnie jest ich nagromadzenie .

„Wydawało się na koniec sezonu że w końcu zarząd wyciągnął wnioski i historia się w tym sezonie nie powtórzy nic mylnego:)
Po co było psuć coś co trybiło i funkcjonowało wystarczyły drobne zmiany a unas jak zwykle.”

Zastanów się czy aby na pewno zarząd jest odpowiedzialny za to co dzieje się teraz w klubie…..

Wg mnie zarząd od 6 lat jest nieodpowiedzialny

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;