poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Trudny wyjazd na inaugurację. Pogoń zagra z beniaminkiem

Po okresie wyczekiwania w końcu wracają rozgrywki II ligi. Na inaugurację Pogoń na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

Spotkanie pierwszej kolejki między Stalą a Pogonią odbędzie się w sobotę 27 lipca. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 17:00.

GROŹNY BENIAMINEK

Rywalem  Pogoni w pierwszej kolejce będzie Stal Rzeszów, czyli drugoligowy beniaminek. Jednak nie powinno się patrzeć na to, że ekipa ta będzie nowa na tym poziomie rozgrywkowym. Stal dysponuje jednym z najwyższych budżetów w całej lidze i jej celem będzie włączenie się do wali o awans. W poprzednim sezonie drużyna prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia pokazała potencjał, gdyż wygrała swoją grupę III ligi, zdobywając 76 punktów i strzelając przy tym 87 goli w 34 kolejkach.

ODMIENIONA POGOŃ

Pogoń zaliczyła niezwykle udaną rundę wiosenną w poprzednim sezonie. Teraz jednak do rozgrywek przystąpi zupełnie inna drużyna, gdyż latem w zespole zaszły spore zmiany. Nowym trenerem biało-niebieskich został Kamil Socha. Ponadto doszło do szeregu transferów. Z klubu odeszli: Mateusz BochnakDariusz BrągielJózef BurtaPaweł ŁydkowskiAdam MesjaszSebastian PociechaAndrzej RybskiKacper SzymankiewiczMaciej WichtowskiTomasz Zając. Z kolei do siedleckiego zespołu dołączyli: Bartosz BrodzińskiAya Diouf, Kacper FalonMaciej FirlejMateusz KluzekPatryk KostykMarcin Kozłowski I, Marcin Kozłowski IIOskar RepkaJakub RomanowiczKacper SkibickiNorbert Wojtuszek oraz wracający z wypożyczenia Dominik Barciak.

NOWOŚCI W PRZEPISACH

Od sezonu 2019-20 w życie wchodzi wiele nowości, jeśli chodzi o przepisy. Dotyczą one pięciu obszarów: zagrań ręką, wykonywania rzutów karnych, wykonywania rzutów wolnych, wznawiania gry oraz procedur meczowych. Jeśli chodzi o ostatni z wymienionych obszarów, to sędziowie mają teraz prawo do karania kartkami członków sztabu szkoleniowego. Ponadto, zawodnik zmieniany musi opuścić boisko przy najbliższej linii, a także zmieniono zasady w przedmeczowym losowaniu przy rzucie monetą. Generalnie większość zmian ma na celu jeszcze większe upłynnienie gry. Co więcej, tworzącym przepisy zależy, aby uniknąć wielkich wątpliwości, chociażby w interpretacji zagrań ręką. Stąd też od nowego sezonu w życie wchodzi szereg zmian. Wszystkie nowości dokładnie omówili najlepsi polscy sędziowie w filmiku przygotowanym przez Łączy Nas Piłka.

 SĘDZIA Z LUBLINA

Sędzią sobotniego spotkania będzie Karol Iwanowicz z Lublina. Ten niespełna 30-letni arbiter w poprzednich latach prowadził mecze w III lidze. Sezon 2019-20 będzie dla niego pierwszym na poziomie centralnym.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego klub nie informuje, że we wtorek jest sparing z drużyną Bnei Yehuda ?
Info google pokazuje od conajmniej dwóch dni.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&q=bnei+yehuda&safe=active

może to Ukryta Prawda

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;