sobota, 9 grudnia 2023r.

Kolejne derby na horyzoncie. Znicz przyjeżdża do Siedlec

W sobotę 17 sierpnia Pogoń czeka kolejne spotkanie derbowe. W meczu 3 kolejki II ligi biało-niebiescy podejmą Znicz Pruszków.

GROŹNY ZNICZ

Znicz nowy sezon zaczął fantastycznie. W pierwszej kolejce ekipa z Pruszkowa wygrała w Katowicach z GKS 3:1, a w drugiej serii gier rozbiła Stal Stalowa Wola 4:1. Gorzej było w minioną sobotę. Znicz przegrał w Rzeszowie z Resovią 0:3 i po trzech kolejkach z dorobkiem sześciu oczek plasuje się na szóstym miejscu w lidze.

REHABILITACJA

W zeszłym sezonie obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w rozgrywkach II ligi. W rundzie wiosennej w Pruszkowie Pogoń wygrała 2:1. Gorzej  dla biało-niebieskich wyglądało jesienne starcie w Siedlcach. Wówczas Znicz wygrał aż 3:0 i z Pogoniści postarają się zrehabilitować za zeszłoroczną porażkę.

PÓJŚĆ ZA CIOSEM

W ostatniej kolejce Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Siedlczanie wygrali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:1. Podopieczni Kamila Sochy mają na swoim koncie cztery punkty i plasują się na dziesiątej pozycji. W sobotę biało-niebiescy spróbują pójść za ciosem, wygrywając drugie z rzędu derbowe starcie.

SĘDZIA Z ŻARÓW

Arbitrem sobotniego meczu będzie Paweł Horożaniecki. Dla sędziego z Żarów będzie to pierwsze spotkanie, który poprowadzi w tym sezonie na szczeblu centralnym. W ubiegłych rozgrykwach sędziował jeden mecz z udziałem Pogoni. Siedlczanie przegrali wówczas na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 0:3.

TRANSMISJA

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Żary (lubuskie) – z Żar . Żarów, to miejscowość w wo. dolnośląskim.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;