czwartek, 13 czerwca 2024r.

Zbrojenia rugbistów przed nowym sezonem (fotogaleria)

Awenta MKS Pogoń Siedlce szykuje się do nowego sezonu mistrzostw Polski. W kadrze ekstraligowca doszło do kilku roszad.

Najpierw o odejściach. W przyszłym sezonie barw Pogoni nie będą reprezentować Daniel Gdula oraz Peet Vorster. Ten pierwszy zdecydował się skorzystać z oferty Budowlanych SA Łódź, zaś przybysz z Republiki Południowej Afryki wrócił w rodzinne strony. Poważne zainteresowanie Michałem Węzką wykazywali Budowlani Lublin, jednak postawił na dalszą grę w Siedlcach

Pogoń odzyskała Pawła Stempla, który w poprzednim sezonie reprezentował Skrę Warszawa. Do kadry dowodzonej przez Krzysztofa Folca dołączyli także juniorzy Krystian Adamiak, Mikołaj Parafiniuk i Kacper Starak. Siedlecki ekstraligowiec zakontraktował również 24-letniego Grzegorza Szczepańskiego. Wychowanek lubelskich Budowlanych ostatnio występował w Ogniwie Sopot, może grać na pozycjach nr 13 i 14 (center lub skrzydło).

MKS zakontraktował również dwóch zagranicznych rugbistów. Gruzin Tornike Neparidze (rocznik 1996) to prawy filar. Do Siedlec przybył wraz z rodakiem Davitem Chadunelim, który dał się poznać z dobrej strony w poprzednich rozgrywkach. Bardziej egzotycznym transferem jest reprezentant Tonga – Patelesio Sili (rocznik 1998). Center z Polinezji ma dodać nowej jakości ofensywie Pogoni.

Do sztabu szkoleniowego Pogoni w roli drugiego trenera dołączył Adrian Miałkowski.

W pierwszej kolejce Pogoniści mieli zmierzyć się z KS Budowlanymi Łódź. Do tego meczu jednak nie dojdzie, ponieważ klub z włókienniczego miasta nie przystąpi do ekstraligowych zmagań. W najbliższą sobotę siedlczanie rozegrają dwa spotkania kontrolne ze Skrą Warszawa. W planach jest również sparing z rugbistami z Białegostoku.

 

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. Ooo Adijos się odnalazł. A jeszcze niedawno zastanawialem się co się z nim dzieje 🙂

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;