sobota, 9 grudnia 2023r.

Nowy rozdział w dziejach akademii (multimedia)

Pogoń Siedlce poinformowała na konferencji prasowej o podpisaniu trójstronnej umowy z „Życiem Siedleckim” i Zakładem Drobiarskim Stasin, którzy zostali głównymi sponsorami klubowej akademii.

Na konferencji Pogoń była reprezentowana przez prezesa Andrzeja Materskiego, dyrektora wykonawczego Daniela Purzyckiego oraz trenera koordynatora Lecha Poducha. „Życie Siedleckie” miało swojego przedstawiciela w osobie dyrektora biura reklamy i ogłoszeń Mariusza Saraczewskiego, zaś ZD Stasin oddelegował właściciela Krzysztofa Borkowskiego oraz wiceprezesa zarządu Wojciecha Zarzyckiego.

– Mogę ogłosić oficjalnie, że na mocy trójstronnej umowy z „Życiem Siedleckim” oraz firmami: Zakład Drobiarski Stasin i Mościbrody pozyskaliśmy głównego sponsora dla naszej akademii – powiedział Purzycki.

Saraczewski przypomniał genezę Życie Siedleckie Cup, czyli turnieju, który w kilku edycjach zapracował na ponadregionalne uznanie:

– Turniej Życie Siedleckie Cup był wspierany przez panów Borkowskiego i Zarzyckiego. Niedawno Daniel Purzycki poprosił mnie o pomoc w znalezieniu dodatkowych pieniędzy dla akademii. Obiecałem, że zrobię, co w mojej mocy. Odwiedziłem kilka firm, ale najbardziej konkretną, dosłownie 5-minutową, rozmowę odbyłem z Krzysztofem Borkowskim. Gdy usłyszał o możliwości wsparcia dzieci od razu był na tak. Podpisaliśmy roczną umowę reklamową pomiędzy biurem reklamy „Życia Siedleckiego” i ZD Stasin, gwarantującą akademii niemałe pieniądze. Mam nadzieję, że środki zostaną właściwie spożytkowane.

Trybuna siedleckiego stadionu została zapełniona młodymi adeptami futbolu, którzy stawili się na konferencję wraz z rodzicami oraz trenerami, czyli najważniejszymi osobami w edukacji piłkarskiej.

– Zgodziłem się na wsparcie akademii, ale dzisiaj, widząc rzeszę dzieciaków garnących się do sportu, jestem podwójnie pewny, że postąpiłem słusznie. O wyniki i efekty szkolenia jestem spokojny. Życzę zwycięstw i wielu sukcesów. Cieszę się, że mogę z państwem być i wspierać najmłodszych. Nic tak bardzo nie cieszy – powiedział właściciel ZD Stasin.

W imieniu zarządu podziękowania dla sponsorów wyraził prezes Materski:

– Wierzymy w to, że kiedyś będziecie mieli możliwość zagrania w pierwszej drużynie w Pogoni. Być może nie w II lidze, a może w I lidze, a może nawet wymarzonej przez dyrektora Purzyckiego ekstraklasie. Rozpoczynamy nowy rozdział w dziejach MKP Pogoń Siedlce.

– Ekstraklasa jest naszym celem. Wierzmy w to, że młodzież trenująca w Pogoni zdoła to osiągnąć – podsumował Borkowski.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Wielkie BRAWA dla sponsorów.

Pozyskali sponsorów, a wczoraj na wieczornym spotkaniu, rodzice z rocznika 2005 i 2004 dowiedzieli się że od września będą płacić za treningi!!!! Kpina!!!!

Za treningi płaci się w każdej akademii. W ekstra klasowych klubach także, w tym w Legii i Lechu, chociaż tam mają sponsorów o wiele potężniejszych..

Nie porównój akademii Legii czy Lecha do tej? bo Mercedesa do Fiata nie da się porównać ?

Ktos napisał właśnie, że nawet tam gdzie kasa jest dużo większa płaci sie za treningi. Ale wcześniej, że płaci się w każdej akademii, szkoda że tego nie odczytałeś rozumiejąc o czym jest kilka zdań. Przecież to nie trudne do zrozumienia.

Świetna informacja!!!! Teraz wystarczy wymienić 80% trenerów w akademii i może coś z tego będzie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;