piątek, 14 czerwca 2024r.

Afera w Pogoni. Czy to koniec Purzyckiego w klubie?

Afera w Pogoni. Czy to koniec Purzyckiego w klubie

Według informacji „Katowickiego Sportu” Pogoń Siedlce została odwiedzona przez policję.

„Do klubu z Siedlec wkroczyły służby mundurowe, o wszystkim wie też PZPN. Sprawa jest rozwojowa, bardzo delikatna i ma związek z dopingiem. Nie chodzi jednak o przyjmowanie niedozwolonych substancji, a przedawkowanie tych dozwolonych. Dotyczy to siedmiu zawodników Pogoni, mieli je zażyć w ubiegłym tygodniu.” – czytamy w „Katowickim Sporcie”.

Pogoń błyskawicznie odpowiedziała oficjalnym oświadczeniem.

Treść oświadczenia MKP Pogoń Siedlce

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi dotyczącymi stosowania wobec zawodników niedozwolonych metod medycznych MKP Pogoń Siedlce oświadcza, że u żadnego z piłkarzy nie stwierdzono zażywania niedozwolonych środków i substancji. Jednocześnie klub dołoży wszelkich starań w celu pełnego wyjaśnienia całej sprawy.

Wygląda na to, że zamiast na zawodnikach, odpowiedzialność spocznie na barkach wyżej postawionej w hierarchii osoby – dyrektora Daniela Purzyckiego. Z tego, co słyszymy, jego dni w klubie zdają się już policzone. (…) telefon dyrektora Purzyckiego, ale i prezesa Andrzeja Materskiego, został na razie zabezpieczony (…) Tak czy inaczej, w świetle tych doniesień, inny scenariusz niż sobotnia wygrana GieKSy z Pogonią byłby dużą niespodzianką. W takiej atmosferze Pogoń udała się do Katowic. Początek meczu w sobotę 26 października o 18:00.

 

źródło: Katowicki Sport / MKP Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

20 odpowiedzi

 1. Wiedziałem, ze Purzycki jest śliski. Już ostatnio jak był trenerem były problemy. Nie chciał oddać samochodu itp. i te jego populistyczne Gądki tworzymy jedność, biznes kluby, a Pogoń ch.. grała.

 2. Najlepszym trenerem/menadżerem/dyrektorem wykonawczym/ byłyby 3 osoby a nie jedna i do tego niezależna od asa i marusia z agencji. Powrót do normalności możliwy to jest w tym klubie? Kto na trenera kto na menadżera a kto na dyrektora?

 3. Jezeli zabezpieczono telefony Panow…trenera i prezesa?, to niekoniecznie dotyczy to „afery medycznej”…….

 4. https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/pilka-pod-wolos-kibice-woleliby-silna-legie-tu-i-teraz/p7vxwd3
  Tytuł dzbana miesiąca trafia w ręce działaczy Pogoni Siedlce. To, że można zwolnić trenera – rzecz oczywista. Ale wypada uczynić to w jako takim stylu. Szefowie Pogoni postanowili pogonić trenera Kamila Sochę wystrojeni w buty, z których wystawały wiązki słomy. Zaproponowali szkoleniowcowi dwumiesięczną odprawę, a jej częścią miała być jedna zaległa pensja należna trenerowi! Łaskawcy… Domorośli ekonomiści z Siedlec próbowali również swoich sił na poletku medycyny, po cichu zlecając badania wydolnościowe piłkarzy za plecami Sochy, by następnie podjąć próbę oskarżenia go o niewłaściwe przygotowanie fizyczne. A ja, wcale nie po cichu, sugerowałbym zarządzającym Pogonią inne badanie. Psychiatryczne.

 5. Ostatnio pisałem po przegranym meczu z Górnikiem Ł aby Pan Purzycki zostawił zabawki w piaskownicy bo to nie zabawa .
  Ten nie dość że nie zostawił zabawek to jeszcze zaczął bawić się ogniem.
  Dobra rada też dla Pana Prezydenta Sitnika.
  Chociaż byłem Pana gorącym zwolennikiem w ostatnich wyborach samorządowych i oddałem na Pana głos to z perspektywy czasu widzę że się mocno pomyliłem.
  Panie Prezydencie zabieraj Pan swoich ludzi Pana Marka i Pana Daniela i jeszcze paru innych po drodze i daj Pan spokojnie prowadzić klub tym co się na tym znają.

   1. @marek..wtrącę się chociaż pytanie nie było do mnie i …odpowiem pytaniem na pytanie. Czy uważasz że nie ma w siedlcach ludzi którzy znają się na „tej robocie”? Jeżeli tak to mocno się mylisz, inna sprawa że pewien układ w klubie trwa już od wielu lat,…moim zdaniem nieprzypadkowo i są powody dla których tak jest. Jeżeli tutaj oczekujesz że ktoś poda Tobie konkretne nazwiska lub coś w tym rodzaju, to mylisz się, bo po statnich 10 latach (lepszych i gorszych, chociaż tych lepszych było wiecej) wiele osób „pracujących” przy klubie przyznało sobie monopol zarządzania i znawstwa w tym temacie. A niestety rutyna, arogancja i pycha kroczą przed upadkiem (przypowieść Salomona 16:18) o tym w Pogoni zapomniano. Kto się nie rozwija…ten się cofa.

 6. Już przed wyborem trenera mówiłem prezesowi, że to człowiek, który mija się z prawdą w Podlasiu 24 przeczytałem o tym, że p. Socha trenował w Siedlcach hokej a trenerem był Jobczyk Wiesław.. Pan Socha jest starszy o mojej córki 3 lata to jak mógł go trenować znany siedlecki hokeista? Wiesław wyjechał z Siedlec w 1973 r do katowickiego Beldonu to wtedy trener Socha miał 2 lata. Natomiast ojciec p.Sochy nigdy nie był bramkarzem Pogoni miał natomiast mały incydent w Stali, którą trenował p. Roman Kuryłek. Powiedziałem prezesowi, że jak nie ma się zbyt dużo kasy to trzeba przeprosić pana Bartka Tarachulskiego, który 5 lat był w siedleckim klubie. Wspomniałem też, że trener Smółka jest wolny i trzeba by było z nim porozmawiać. Zapewne zgodziłby się na siedleckie warunki. Ponieważ jest bizes-menem i tam ma większe pieniądze niż za trenerkę. Wspomniałem też prezesowi aby walnął w stół i pokazał kto tu ma władzę. Zasugerowałem też, że dyrektor klubu powinien dotrzeć do ludzi mających fundusze, aby stworzyć zarząd klubu. To ludzie majętni i chętni powinni dbać o swoje pieniądze, które zainwestują będą dbali o firmę, której są członkami. Natomiast akademia piłkarska złożona z młodych chłopców przyniesie efekty za 10 lub 15 lat . Tu trzeba rozwiązania natychmiastowego , a nie perspektywicznego. Widać kogo wybrano do zarządu przychodzą, aby wypić kawę na koszt podatników. Jest takie powiedzenie,, jaki zarząd taki klub” Teraz powinno przejść tornado, aby uzdrowić sytuację w klubie. Myślę, że pan Prezydent Siedlec rozliczy z działalności członków klubu, którzy z pokulonym ,, ogonem” odejdą w siną dal. Marian K

  1. Jeżeli Panie Marianie kara będzie dotyczyła działaczy nie mam nic przeciwko i myślę że będą tu tacy nieliczni ,probkem w tym że Pan Prezydent wykorzysta tę sytuację i kara będzie dotyczyła całego klubu a na to zgody sympatyków piłki nożnej nie ma.
   Jeżeli to będzie w tym kierunku szło to pokażemy Panu Prezydentowi czerwiną kartkę za 4 lata a pisze to sympatyk i oddany wyborca Pana Sitnika i myślę że takich jak ja będzie duuuuużo więcej.

 7. Minęła doba. Żadnej aktualizacji. Caly czas opieranie się na informacjach gazety z Katowic.
  I kompletnie niewiadomo o co chodzi.
  W Siedlcach coś takiego jak dziennikarstwo nie istnieje. Widać to na konferencjach po meczach, widać to też w tej sytuacji, kiedy już rano spodziewalemt się dalszych niusow.
  Szkoda gadać

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;