czwartek, 20 czerwca 2024r.

Czas decyzji w Pogoni. Komisja śledcza wyjaśni sprawę?

Sytuacja w Pogoni jest bardzo napięta. W klubie trwa zamieszanie i nie wiadomo, jaka będzie przyszłość siedlczan.

Sytuację, która zaszła w Pogoni została opisana na portalu Weszło. Czytamy tam m.in.:

„W ostatni czwartek drużyna, mając w świadomości to, co wisi w powietrzu, odmówiła wyjścia na trening pod wodzą Purzyckiego. W szatni mówiło się, że wśród konsekwencji może być nawet czteroletnie zawieszenie dla piłkarzy, którzy przyjęli kroplówkę. Ale wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że w piątek rano do klubu wparuje policja. Najpierw doszło do przesłuchań w siedzibie Pogoni, później kilku graczy wylądowało na komendzie. Wszyscy zgodnie opowiedzieli, jak było i kto wydawał polecenia.”

Warto wyjaśnić całą genezę sytuacji. Siedmiu piłkarzy biało-niebieskich zostało zabranych na w związku z podejrzeniem stosowania dopingu. Przyjęcie wspomnianych kroplówek miało miejsce w tygodniu poprzedzającym mecz z Górnikiem Łęczna. W kolejnych dniach sytuacja zaczęła się zaogniać. W czwartek, po opisanym przez portal Weszło zajściu, w klubie doszło do długich obrad. Zarząd doszedł do konkluzji, aby Daniela Purzyckiego odsunąć od prowadzenia zespołu i pozostawić go tylko na stanowisku dyrektorskim. Zespół do końca rundy miałby przejąć Marcin Płuska. Wszystkie ustalenia nie weszły jednak w życie, gdyż w piątek rano do klubu wkroczyła policja.

Funkcjonariusze zabrali część piłkarzy na komendę, pobrano od nich próbki krwi oraz moczu, a także przesłuchano. W związku ze zgodnością składanych przez nich wyjaśnień zostali oni wypuszczeni i w całej sprawie najprawdopodobniej będą mieli status pokrzywdzonych. Na razie sprawa jest w toku i w nadchodzącym tygodniu będą także znane wyniki badań.

Z pewnością w sprawie będą toczyć się dwa postępowania. Jedno, które poprowadzą organy państwowe oraz drugie, które przeprowadzi Polski Związek Piłki Nożnej. Ponadto, jak udało nam się ustalić, może dojść do sytuacji bez precedensu. Rada Miasta ma bowiem w planach powołanie Komisji Śledczej, która także będzie miała na celu wyjaśnienie tego, co działo się w Pogoni w ostatnim okresie.

Jutro zapadną kolejne ważne decyzje, gdyż dojdzie do zebrania zarządu. W poniedziałek rozstrzygnie się, jaka będzie przyszłość Daniela Purzyckiego w klubie.

 

źródło: Weszło/własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

28 odpowiedzi

 1. Dość finansowania patałachów z moich podatkow. Dajcie kasę na tych którzy zasługuja…..

 2. Panie Bartku.
  Wobec tego co napisałem w poprzednim niusie, dziękuję,że chociaż Wy coś na ten temat napisaliście.
  Szkoda strzepic na inne siedleckie media.

 3. Juz dawno pisalem, ze miasto zrobilo blad dajac w marcu dotacje 800tys. Zarzad nawarzyl piwa to powinien je wtedy wypic. Niestety dali im 800tys w prezencie, bo nie chcieli przyznac sie do bledu, ze klub nie funkcjonuje poprawnie. Nikt nie bierze za to odpowiedzialnosci, wszyscy umywaja raczki.

 4. A wszystko co najgorsze w klubie dzieje sie w czasie „wiekiego powrotu” jednej osoby, to chyba nie przypadek ?

 5. Jak widać miasto dobrze zainwestowali?Ludzie niech rada miasta a w tym i Pan Prezydent zainwestujmy w dzieciaki i sport dzieci i młodzieży a nie pseudo zawodowcow

  1. Takiej atmosfery jak w tej chwili panuje w klubie nigdy przedtem nie było i to za przyczyną trenera-dyrektora pana Purzyckiego,który wszystkich skłócił ..Miał być zbawicielem i uzdrowicielem w Pogoni.a wyszło jw.
   Cały Zarząd powinien podać się do dymisji i to natychmiast.
   Nie jest rozwiązaniem jak niektórzy piszą aby zacząć wszystko od nowa tj.od Klasy A,bo dojść znowu do 2 ligi potrwa kilkanaście lat, a szkoda takich obiektów jakie mamy.
   „Miasto” powinno pomóc klubowi i podjąć konkretne działania aby uratować klub ,wizytówkę Siedlec w kraju.( nie chodzi mi o kasę ale struktury).

   1. Z tą ” wizytówką Siedlec w kraju”, to chyba gruba przesada. Poza tym zgadzam się z całą resztą. Wątpię tylko, że ze strony UM ( czytaj prezydenta), można oczekiwać jakiejkolwiek pomocy, w sytuacji gdy z klubu muszą odejść „fachowcy” z jego nadania.

 6. Proste i krótkie pytanie. Kto stoi za tym , że Purzycki znalazł się znowu w klubie i kto mu dał poparcie?

 7. Podawanie nawet dozwolonych substancji, przez kroplówkę jest ZABRONIONE !!!!! Szkoda, że świadomość w tym temacie trenera i działaczy jest zerowa, co zresztą ich nie usprawiedliwia.

 8. Do Daaa Purzycki dostał zielone światło od zarządu, UM i wielu kibiców z prostego powodu, o którym wspominał Materski. Dług i brak zabezpieczenia finansowego wiązało się z brakiem uzyskania licencji. Jest Purzycki miasto daje 800 tys. gramy w II lidze. Nie ma Daniela i Marka nie ma kasy. Nie ma licencji. Gramy to zbyt pochopne określenie no ale niech będzie. Klub jakoś dociągnie do grudnia. Od nowego roku przyjdzie transza z 1% tzw. korkowego”

  1. Znowu jak mantra powtórzę- rozkład siedleckiego sportu trwa w najlepsze. Od momentu ,gdy zajęli się nim pseudofachowcy z Bezpartyjnych Siedlec, na czele z prezydentem miasta. Zniszczyli bardzo szybko, odbudowanie o ile w ogóle jest możliwe, może trwać długie lata. Koszykówka padła natychmiast, siatkówka jeszcze się nie daje, i padnie ta w którą ” wpompowano” teoretycznie duże, jak na siedleckie warunki pieniądze, czyli piłka nożna…..

   1. Rozkład trwa od wielu lat. Ostatni przełom roku 2018/19 to kumulacja lat poprzednich. Była kasa z Junior Pro nagle zniknęła a zrobił się dług ? Rozmowy ze sponsorami trwają 🙂 niby kiedy ? raz na 2 tygodnie jak zarząd łaskawie zajrzy na vip-room obejrzeć mecz browar wypić i do domu. D… sobie nie zawracają jakimiś sponsorami. Zresztą każdy sponsor wie jak było w klubie głupi nie jest nie da się wkręcić w dojenie z kasy. Nie ma przejrzystości księgowania wydatków nie ma sponsorów stary temat.

 9. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie w sprawie Pogoni Siedlce

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie Pogoni Siedlce i odpowiedzialności dotyczącej zawodników tego klubu podejrzanych o stosowanie zabronionych metod suplementacji w związku z zarzutami, które przedstawiła im Polska Agencja Antydopingowa POLADA.

  W związku z działaniami prewencyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania dopingowi w piłce nożnej, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zwraca uwagę, iż wszelka suplementacja dla zawodników piłki nożnej winna być prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza klubowego, posiadającego stosowną licencję PZPN oraz specjalistyczną wiedzę odnośnie substancji i metod zabronionych sportowcom.

  Przyjmowanie odżywek bez stosownej kontroli medycznej wiąże się z poważnym ryzykiem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Stosowanie infuzji dożylnych (iniekcji), o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych, jest zakazane.

  Wszelkie podejrzane działania podlegają kontroli Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, a w przypadku podejrzenia przestępstw dopingu powodują wszczęcie przez Prokuraturę postępowań karnych. – głosi komunikat Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN.

 10. Gdzie do jasnej cholery jest komunikat o dyscyplinarnym zwolnieniu Purzyckiego?!!! W normalnie zarządzanym klubie, po wjeździe CBŚ od razu następuje dyscyplinarka. Jasno, krótko – prosty przekaz: tego pana w klubie już nie ma. A tu jak zwykle, pitu pitu, spotkania, obrady, narady i inne pierdoły. Zarząd działa. Żenada.

  1. Puk puk, jaki CBS ? Chlopie o czym Ty piszesz ? Ta sprawa zajela sie KMP w Siedlcach, nie jakies centr.biuro sledcze

 11. Sprawa jest dosyć prosta,ale dla większości skomplikowana i niezrozumiała.Tu chodzi o komisję śledczą w sprawie pana prezydenta.Pan prezydent dał się złapać na haczyk w bardzo prosty sposób zresztą ze swojej winy.Dalszy tok tej sprawy będzie bardzo ciekawy.

 12. A pan Daniel to u siebie w domu na kozetce dawał kropluwki i nikt nic nie wiedział i dlatego zarząd jest niewinny i dostanie nagrodę że ma czyste ręce

  1. Dzisia tj poniedziałek miało być posiedzenie Zarządu.
   Czy Zarząd i cały sztab podał się do dymisji?
   A powinien.

 13. Sądząc po komentarzach wszyscy są FACHOWCAMI,TYLKO W TYM ŻEBY WBIĆ SZPILĘ W DZIAŁACZY MKP POGOŃ SIEDLCE.Większość twierdzi że ma Pogoń w sercu,ale patrzy aby tylko oczernić wszystkich działaczy.Każdy człowiek popełnia błędy.Bo ja staram się traktować wszystkich jednakowo.

  1. Do Emeryt.
   Owszem każdy popełnia błędy ,ale błędy w Pogoni popełniane są od kilku lat.
   Popełniają je ci sami ludzie dlatego powinni już odejść.

 14. Na błędach trzeba się uczyć.Tymczasem siedleccy działacze piłkarscy fundują nam co roku tę sam cyrk dyrektorsko-trenerski {druga liga}, wcześniej trenerski w pierwszej. Koferencje, szmery, bajery.A w pazdzierniku statek tonie. Tu trzeba jednego trenera z charyzmą, warsztatem, pracowitego( mało mówi dużo robi}, a nie jakis latających dyrektorów.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;