Koszykarskie niedole

SMKK Siedlce i Basket Siedlce zgodnie przegrały swoje wyjazdowe spotkania.

SMKK jechał do Aleksandrowa Łódzkiego szukając przełamania po trzech kolejnych porażkach. Basket przegrał tylko raz, ale również nie zna smaku zwycięstwa w III-ligowym sezonie.

KLUCZOWE MOMENTY

Aleksandrowski Basket wygrał z SMKK zgraniem i ograniem. W każdej z kwart siedlczanki nawiązywały walkę, jednak w ostatecznym rozrachunku – poza drugą dziesiątką – lepsze były gospodynie. Warto podkreślić dobrą skuteczność Justyny Szczygielskiej, która trafiła cztery trójki. Basket SMS Aleksandrów Łódzki wygrał 66:50.

W przypadku starcia MUKS z Basketem decydująca była ostatnia kwarta. Siedlczanie po 30 minutach gry prowadzili 53:51. W decydującej ćwiartce koszykarze z Piaseczna pokazali ofensywną siłę, zdobywając aż 32 punkty. Nie zapomnieli o obronie, pozwalając nieskutecznym rywalom na zdobycie ledwie 13 oczek. MUKS wygrał 83:66.

KOSZYKARSKIE PLANY

W sobotę 2 listopada o 14:30 Basket zagra w Warszawie z Hutnikiem. Koszykarki poczekają na swój mecz dłużej – do 9 listopada i domowego spotkania z UKS Nowa Wieś.

26.10.19, 14:00 – Aleksandrów Łódzki

II liga: UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – SMKK Siedlce 66:50 (22:15, 14:17, 13:10, 17:8)

SMKK: 10. Eliza Zalewska 13, 8. Justyna Szczygielska 12, 13. Klaudia Rombel 6, 23. Klaudia Rusinek 6, 6. Julia Czarnocka 5, 18. Marlena Pietraszek 5, 15. Natalia Staręga 3, 11. Izabela Cabaj, 17. Paulina Komar, 21. Michalina Moszyńska