piątek, 14 czerwca 2024r.

PZPN w sprawie Pogoni. Komunikat Rzecznika Dyscyplinarnego

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Pogoni, o których pisaliśmy, sytuacją w klubie zainteresował się PZPN. W poniedziałek komunikat wydał Rzecznik Dyscyplinarny.

Na stronie PZPN ukazało się oświadczenie o następującej treści:

W związku z działaniami prewencyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania dopingowi w piłce nożnej, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zwraca uwagę, iż wszelka suplementacja dla zawodników piłki nożnej winna być prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza klubowego, posiadającego stosowną licencję PZPN oraz specjalistyczną wiedzę odnośnie substancji i metod zabronionych sportowcom.

Przyjmowanie odżywek bez stosownej kontroli medycznej wiąże się z poważnym ryzykiem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Stosowanie infuzji dożylnych (iniekcji), o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych, jest zakazane.

Wszelkie podejrzane działania podlegają kontroli Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, a w przypadku podejrzenia przestępstw dopingu powodują wszczęcie przez Prokuraturę postępowań karnych.

Jednocześnie Rzecznik Dyscyplinarny informuje, iż w sprawie dotyczącej zawodników Pogoni Siedlce, podejrzanych o stosowanie zabronionych metod suplementacji – w związku z zarzutami, jakie przedstawiła im Polska Agencja Antydopingowa POLADA – Rzecznik Dyscyplinarny PZPN w dniu 25 listopada br. wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące odpowiedzialności klubu Pogoń Siedlce.

 

źródło: PZPN

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;