piątek, 14 czerwca 2024r.

Wciąż bez punktów w Pucharze Świata

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich nie przyniosły Maciejowi Starędze (UKS Rawa Siedlce) premierowych w tym sezonie punktów.

Planica była kolejnym przystankiem, w którym biegacze narciarscy mogli zdobyć punkty Pucharu Świata. W słoweńskiej miejscowości dla startujących przygotowano sprint indywidualny i drużynowy, oba stylem dowolnym.

Maciej Staręga nie zdołał i tym razem znaleźć się w punktowanej grupie zawodników.

Najlepszy w sobotnich kwalifikacjach sprintu indywidualnego był Francuz Lucas Chanavat z czasem 2.10,91. Staręga został sklasyfikowany na 53 miejscu ze stratą 9,3 sek. By uzyskać awans do TOP 30, trzeba było pobiec 3 sekundy szybciej. W finałowym rozdaniu triumfował Chanavat (2.14,41).

WYNIKI – kwalifikacje

WYNIKI KOŃCOWE


Niedziela przyniosła sprint drużynowy 2 x 3,6 km. Polskę reprezentował duet Maciej Staręga / Dominik Bury. Nasi biegacze rywalizowali w półfinale B. Stał on na niższym poziomie, niż pierwszy (A), a mimo to nie udało się uzyskać lokaty gwarantującej awans do finału. Polacy zajęli 5 miejsce ze stratą 5,38 sekundy. W ogólnym rozrachunku zostali sklasyfikowani na 13 pozycji (na 27 ekip).

WYNIKI – półfinał B

WYNIKI KOŃCOWE

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PAP

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Po co utrzymywać z naszych podatków Pana Macieja? Bo jego postawa to raczej wstyd niż duma. I nie piszcie, żebym sam pobiegal na nartach. Mam robotę, za którą mi płacą. Firmie i jej właścicielom wstydu nie przynoszę.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;