niedziela, 3 marca 2024r.

Królowe i królowie 2019 roku

To nie był najbardziej spektakularny rok w siedleckim sporcie, ale to nie znaczy, że zabrakło sportowców, trenerów i drużyn wyróżniających się ponad przeciętność.

SPORTOWIEC ROKU

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie)

Tytuł mistrzyni świata juniorek był jej największym sukcesem w 2019 roku i przekonał redakcyjnych elektorów do nagrodzenia zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie pierwszym miejscem. W naszej opinii w pełni zasłużonym. Drugie miejsce zajął Przemysław Rajewski, który w przekroju minionych dwunastu miesięcy postarał się o najwięcej punktów dla Awenty MKS. Podium domknął Łukasz Niedziałek. Klubowy kolega Gil ma wszelkie podstawy, aby mierzyć w start olimpijski w niedalekiej przyszłości.

Najlepsza dziesiątka wg redakcji SportSiedlce.pl

1. Patrycja Gil (WLKS)
2. Przemysław Rajewski (Awenta MKS Pogoń)
3. Łukasz Niedziałek (WLKS)

4. Maciej Staręga (Rawa)
5. Roger Garbaczewski (TKKF)
6. Tomasz Jaszczuk (AZS-AWF Katowice)
7. Eduard Wertyłećkyj (Awenta MKS Pogoń)
8. Magdalena Kisielińska (WLKS)
9. Adam Mójta (MKP Pogoń)
10. Martyna Dołęga (WLKS)

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

Amelia Skup (Gladiator Siedlce)

Wyścig o tytuł Najpopularniejszego Sportowca nigdy nie był tak zacięty. Zabawowa rywalizacja zabrała niektórym zdolność do logicznego myślenia, ale jak ktoś nie potrafi się bawić to niech tego nie robi. Mobilizacja fanów Skup i Martyny Dołęgi była niesamowita, a zasięg konkursowego wpisu przekroczył 100 tysięcy odbiorców.

Najlepsza trójka wg czytelników SportSiedlce.pl:

1. Amelia Skup (Gladiator)
2. Martyna Dołęga (WLKS)
3. Paweł Antoszczuk (Awenta MKS)

TRENER ROKU

Marcin Prasoł (MKP Pogoń Siedlce)

Marcin Prasoł w 2019 roku pracował w Siedlcach tylko przez sześć miesięcy, jednak to wystarczyło, aby wygrać plebiscyt w kategorii trenera. 39-letni szkoleniowiec w rundzie wiosennej miał przed sobą niezwykle trudne zadanie, jakim było utrzymanie Pogoni w II lidze. Przypomnijmy, że siedlczanie przerwę zimową spędzali w strefie spadkowej i kibice biało-niebieskich martwili się, że drużyna może pożegnać się z poziomem centralnym. Prasoł przygotował jednak zespół idealnie i drużyna pod jego wodzą zaliczyła fantastyczną rundę. W trzynastu meczach, jakie Pogoń rozegrała w 2019 roku, zanotowała osiem zwycięstw, cztery remisy i poniosła zaledwie jedną porażkę. Imponująca forma pozwoliła siedlczanom zająć wysokie szóste miejsce na koniec rozgrywek, a gdyby nie fatalna jesień, to Pogoniści byliby w stanie włączyć się do walki o awans. Po sezonie Prasoł jednak, niestety dla siedlczan, ze względów rodzinnych zdecydował się na powrót na Śląsk i obecnie pracuje w trzecioligowych rezerwach Górnika Zabrze.

ODKRYCIE ROKU

Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie)

14-latka reprezentująca WLKS ma za sobą dobry rok. Praktycznie była bezbłędna – gdzie nie startowała tam wygrywała. Na nazwisko nie musi pracować, ale jej talent pozwala wierzyć, że przyszłe lata będą jeszcze lepsze.

DRUŻYNA ROKU

Awenta MKS Pogoń Siedlce

Znowu oni. Rugbiści z Siedlec przyzwyczaili już do tego, że są poważną siłą w świecie polskiego rugby. Ponownie sięgnęli po brązowy medal Ekstraligi, choć marzyli o złocie. Może 2020 rok okaże się dla nich przełomowy? Tego życzymy!

WYDARZENIE ROKU

Afera dopingowa w Pogoni

Niestety, wydarzenie 2019 roku ma charakter negatywny. W październiku w Pogoni wybuchła afera dopingowa. Sprawa ta odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, a ostatecznie siedmiu piłkarzy siedleckiego zespołu zostało zdyskwalifikowanych przez Polską Agencję Antydopingową. Oczywiście w zależności od przypadku, dana kara może być liczona nieco inaczej i o szczegółach wydanych postanowień na bieżąco informowaliśmy na naszym portalu. Sama afera na pewno szybko nie umilknie i w przyszłym roku również będziemy mieli kontynuację tego, co rozpoczęło się w Pogoni w październiku od nieszczęsnej wizyty zawodników w przychodni.

DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że redakcja nie zwróciła uwagi na sukces Olgi Niedziałek która zajęła drugie miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwa Europy w chodzi ….

Chyba kazdy poza jej rodzina ma wbite w jej „sukcesy”…..

Uważam, że eydarzeniem roku powinno być coś pozytywnego. Afera dopingowa? Chyba nie o takie wydarzenia chodzi w takich podsumowaniach…

Jedynie to wydarzenie miało zasięg ogólnopolski i to przesądziło.

Działacz roku mógł być jeden – Daniel P.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;