piątek, 14 czerwca 2024r.

Kolejne sukcesy Rawy w mistrzostwach Polski

W drugim i trzecim dniu mistrzostw Polski seniorów i kat. U-23 w biegach narciarskich, Rawa Siedlce powiększyła swój dorobek medalowy.

W sobotę na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem walczono o medale mistrzostw Polski w sprintach stylem dowolnym. Tytułu mistrza w kat. seniorów bronił Maciej Staręga – dominator ostatnich kilku lat. Trwający sezon nie jest najlepszy dla siedlczanina, co miało potwierdzenie w wyniku w sprincie. Zawodnik Rawy Siedlce zdołał uzyskać awans do finału, ale nie udało mu się przekroczyć linii mety jako pierwszemu. Maciek musiał uznać wyższość kolegi reprezentacyjnego, Kamila Burego. Nie umniejsza to jednak sukcesu, jakim jest kolejny w dorobku medal mistrzostw Polski. Ostatnie – szóste miejsce w finale zajął inny reprezentant Rawy, Paweł Klisz. Na siódmej pozycji sklasyfikowano Piotra Sobiczewskiego.

W kat. U-23 trzeci wynik osiągnął Arkadiusz Posiadała, co dało mu brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski.

Jeśli chodzi o siedleckie narciarki, to najlepiej wypadła Anna Bielecka zajmując w kat. U-23 czwarte miejsce.

SPRINT – SENIORZY

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI – mężczyźni

SPRINT – SENIORKI

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI – kobiety


Ostatni dzień rywalizacji w mistrzostwach Polski to biegi dystansowe stylem klasycznym (10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn).

W rywalizacji seniorów najwyżej z zawodników Rawy – na piątym miejscu do mety dotarł Maciej Staręga, ósmy był Paweł Klisz, dwunasty Piotr Sobiczewski, a piętnasty Arkadiusz Posiadała. Ten ostatni w klasyfikacji młodzieżowców zajął, podobnie jak dzień wcześniej, trzecie miejsce i zgarnął brązowy krążek.

Nasze narciarki zajmowały lokaty pod koniec trzeciej dziesiątki.

BIEG 15 KM F

BIEG 10 KM F

O przebiegu 1 dnia mistrzostw (31 stycznia) pisaliśmy TUTAJ Właśnie ostatniego dnia stycznia swoje 30 urodziny obchodził Maciej Staręga.

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;