czwartek, 20 czerwca 2024r.

Staręga zapunktował w Östersund

Po raz pierwszy w tym sezonie Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) wywalczył punkty w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.

15 lutego w szwedzkiej miejscowości Östersund rozpoczęła się narciarska rywalizacja w cyklu Ski Tour. Jest to nowość w pucharowym kalendarzu – skandynawski odpowiednik rozgrywanego na przełomie roku Tour de Ski. Łącznie na klasyfikację cyklu złożą się wyniki sześciu etapów.

Pierwsze dwie konkurencje w Ski Tour to biegi na dystansach. W biegu na 15 km stylem dowolnym Maciej Staręga uplasował się na 88 pozycji, zaś bieg pościgowy na 15 km stylem klasycznym zakończył na 77 miejscu.

WYNIKI – 15 km F

WYNIKI 15 km CL


18 lutego w szwedzkiej miejscowości Åre, na nietypowej trasie, na której większą część dystansu biegacze musieli pokonywać pod górę, rozegrano sprinty techniką dowolną. Zawodnik Rawy Siedlce zajął 28 miejsce w kwalifikacjach i awansował do ćwierćfinałów. W swoim ćwierćfinale miał wybitnych rywali, takich jak Klaebo, Valnes, Bolshunov czy Jouve. Niewiele zabrakło (0,11 sekundy), by Staręga znalazł się w półfinale. Ostatecznie został sklasyfikowany na 19 miejscu i wywalczył pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie.

WYNIKI – kwalifikacje

WYNIKI – finały

20 lutego w Storlien-Meraker odbędzie się kolejny bieg, a w weekend (22-23 lutego) w Trondheim, zakończenie cyklu Ski Tour.

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: Patrycja Korczewska

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Bardzo dobre miejsca w tych biegac

    Bardzo popularna dyscyplina sportowa w Siedlcach
    Gratulacje.?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;