piątek, 14 czerwca 2024r.

Czy powrót II ligi jest możliwy?

II liga od połowy marca pozostaje w zawieszeniu. Czy istnieje możliwość, że piłkarze w najbliższym czasie powrócą do rywalizacji i dokończą rozgrywki?

Od ponad miesiąca II liga z powodu epidemii koronawirusa jest zawieszona. Na ten moment rozpatrywanych jest wiele scenariuszy, ale istnieje szansa powrotu na boisko.

Jeśli chodzi o ewentualny plan powrotu, to znany jest wstępny termin powrotu piłkarzy w Ekstraklasie. Liga miałyby wznowiona w weekend 30-31 maja. PZPN chce, aby rywalizacja w Pucharze Polski oraz rozgrywki szczebla centralnego zostały dokończone.

We wtorek PZPN opublikował komunikat, w którym zawarta została następująca informacja: „wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.”

Oczywiście w najbliższym czasie zostaną podjęte ostateczne decyzje. Na razie dopracowywany jest plan dotyczący powrotu piłkarzy do rywalizacji. W środę o godzinie 14:00 odbędzie się telekonferencja drugoligowych klubów. Warto dodać, że ostateczną datą, do której mają zapaść oficjalne decyzje, jest 11 maja. Na ten moment wiele wskazuje jednak na to, że trwający sezon zostanie dokończony.

 

źródło: własne/PZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;