piątek, 14 czerwca 2024r.

Po trzecie z rzędu zwycięstwo. Pogoń z wizytą w Elblągu

W II lidze kolejny wymagający tydzień. W środę 1 lipca o godzinie 16:00 Pogoń Siedlce na wyjeździe zagra z Olimpią Elbląg.

PO TRZECIE Z RZĘDU ZWYCIĘSTWO

Pogoń wygrała dwa ostatnie mecze – z Błękitnymi Stargard 3:2 oraz z Elaną Toruń 3:1. W środę biało-niebiescy chcą pójść za ciosem i zgarnąć trzeci z rzędu komplet oczek. Siedlczanie po 28 kolejce zajmują dziewiątą pozycję w ligowej tabeli z 39 punktami, więc wygrana w Elblągu byłaby ogromnym krokiem w kierunku zapewnienia sobie utrzymania w II lidze.

INNE PRIORYTETY

Środowy rywali Pogoni zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale lokata ta może być myląca. Kilkanaście dni temu Olimpia rozstała się z trenerem Adamem Noconiem i otwarcie przyznała, że nie jest zainteresowana walką o awans. Celem ekipy z Elbląga na końcówkę sezonu jest zgarnięcie jak największej liczby punktów w Pro Junior System i zajęcie jak najwyższej lokaty w tej klasyfikacji tak, aby zasilić klubową kasę z pieniędzmi od PZPN. Chociażby w minionej kolejce Olimpia przegrała u siebie z Błękitnym 0:3, a w podstawowym składzie elblążan zagrało siedmiu młodzieżowców.

PRZECIW HISTORII

Jak na razie Pogoń z Olimpią mierzyła się dziewięć razy i historia tych starć wygląda dla siedlczan fatalnie. Biało-niebiescy jeszcze nigdy elblążan nie pokonali, trzykrotnie zremisowali i ponieśli aż sześć porażek. Bilans bramkowy tych pojedynków wynosi 4:16.

SĘDZIA Z GDAŃSKA

Środowe spotkanie poprowadzi Filip Kaliszewski. Arbiter z Gdańska sędziował w tym sezonie dziewięć meczów w II lidze, jednak po raz pierwszy będzie on rozjemcą starcia z udziałem Pogoni.

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

 

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Czy Panstwo Redaktorzy cos moze wiedza o kontraktach naszych zawodnikow, czy zostana przedluzone do konca sezonu? Dziekuje z gory za odpowiedz.

    1. Podobno nie zostaną przedłużone z Kluzkiem, Mosiejką i Urbańskim. Pozostali w większości (ale nie całości) załatwieni.

      1. Szkoda mi trochę Urbańskiego – przyszedł do klubu tuż przed kwarantannami, w meczu z Gryfem wyglądał całkiem przyzwoicie. Tyle, że ma mocną konkurencję w postaci Wojtuszka, Więdłochy czy Mójty. Chciałbym go jeszcze zobaczyć w jakimś meczu w dłuższym wymiarze czasowym.

  2. Wiadomo ze w takiej sytuacji cel to utrzymanie ale jeśli wygramy jutro będziemy mieć max. 2pkt do barażu może tez warto o tym wspomnieć a nie tylko co rok utrzymanie?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;