wtorek, 25 czerwca 2024r.

Patryk Kostrzewski: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Wywiad z Patrykiem Kostrzewskim, mistrzem Polski juniorów w zapasach, zawodnikiem WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Jak zaczęła się twoja przygoda z zapasami?

W drugiej klasie podstawówki trener Sebastian Pawlak przyszedł do naszej szkoły w Kraśniku w celu rekrutacji młodych zawodników i wybrał klasę, w której się uczyłem. To jemu zawdzięczam większość moich sukcesów i to, ze zacząłem trenować.

Jak przygotowywałeś się do mistrzostw Polski juniorów?

Do mistrzostw Polski przygotowywałem się przez dłuższy czas na zgrupowaniach kadry Polski, w trakcie których trenowałem z najlepszymi w kraju. Od końca sierpnia przebywałem w Siedlcach i już z pełnym skupieniem wraz z trenerem szlifowałem swoje umiejętności.

Czy złoty medal uważasz za swój największy sukces w dotychczasowej karierze?

Jest to jeden z większych sukcesów w mojej dotychczasowej karierze, jednak wcześniej, w kategorii wiekowej młodzika, dwukrotnie miałem zaszczyt stanąć na pierwszym miejscu. Jednak ten medal cieszy najbardziej, gdyż ostatnie złoto na mistrzostwach Polski zdobyłem cztery lata temu i po kontuzji musiałem długo pracować, żeby zostać najlepszym w swojej kategorii.

Jak doszło do zdobycia medalu? Który rywal sprawił ci najwięcej problemów?

Żeby zdobyć złoty medal musiałem stoczyć trzy pojedynki. Każdy rywal sprawiał problemy i na każdego musiałem znaleźć sposób, żeby wygrać.

Czy pandemia koronawirusa odbiła się na twoich treningach?

Owszem, pandemia koronawirusa początkowo odbiła się na moich treningach, gdyż podczas pobytu w domu nie miałem możliwości trenowania na macie. Żeby nie wyjść z „formy” systematycznie z bratem trenowaliśmy na boisku, więc po powrocie na matę nie odczułem większych braków. Natomiast motywacja do treningów była jeszcze większa po tak długim czasie.

Jakie masz sportowe plany na najbliższą przyszłość?

Ostatnim celem było zdobycie złotego medalu na mistrzostwach Polski juniorów. Cel udało się zrealizować, jednak jak to się mówi: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Już planuje kolejny start na mistrzostwach Polski seniorów. Będą tam dużo starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy, więc będzie to dobry sprawdzian dla mnie. Moim marzeniem od zawsze jest reprezentowanie Polski i zdobycie medalu na mistrzostwach Europy bądź na mistrzostwach świata.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;