poniedziałek, 20 maja 2024r.

Premierowy Bieg Ogińskiej za nami (fotogaleria)

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce po raz pierwszy zorganizowała bieg terenowy pod nazwą Bieg Ogińskiej. Odbył się on 19 września nad Zalewem Muchawka.

Wydarzenie było połączone z XXVI edycją Crossu Rowerów Górskich organizowanych przez Zarząd Miejski Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Siedlcach oraz Mazowiecki TKKF.

Trasa biegu Ogińskiej prowadziła terenami zielonymi nad zalewem i wynosiła 10 km. Odbył się również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

W urokliwej scenerii siedleckiego zalewu i przy pięknej pogodzie bieg terenowy na dystansie 10 km wygrał Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugi był Marek Mitrofaniuk (Yulo Run Team Siedlce) z Siedlec, a trzeci Daniel Chojecki z Węgrowa. Podium w rywalizacji kobiet zostało zdominowane przez siedlczanki. Pierwszą sklasyfikowaną panią na mecie była Beata Dąbrowska, druga biegaczka to Barbara Jóźwiak (obie Yulo Run Team Siedlce), a trzecia – Agnieszka Kalata.

W marszu Nordic Walking zwyciężył Paweł Jagieła z Białej Podlaskiej (TKKF). Jako drugi został sklasyfikowany Grzegorz Rychlik z miejscowości Hałasy, a jako trzeci – reprezentant NoWi Siedlce, Dariusz Borkowski. Pierwszą kobietą, która zameldowała się na mecie była Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce). Podium uzupełniły: Joanna Włodarczyk z Żelechowa oraz Katarzyna Krasucka z Woli Osowińskiej.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i puchary, nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Bieg organizowany był w ramach miejskich Inicjatyw Antycovidowych.

WYNIKI – bieg na 10 km

WYNIKI – NW 5 km

źródło: własne / ARMS; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;