niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Olimpijskie medale „wolniaków” we Włodawie (fotogaleria)

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach chłopców w stylu wolnym dostarczyła radości trzem zawodnikom klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie, którym udało się wywalczyć medale.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w Chełmie rywalizowały dziewczęta, a we Włodawie – chłopcy. O sukcesach pań pisaliśmy -> TUTAJ. Panowie nie chcieli być gorsi i także udowodnili, że można na nich liczyć.

Ze złotego medalu we Włodawie cieszył się Wojciech Urban rywalizujący w kat. 45 kg.

Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Skłodowski (kat. 92 kg),

z kolei brązowy medal zawisł na szyi Igora Krawczyńskiego walczącego w kat. 55 kg.

Ostatnia kategoria wagowa była najmocniej obsadzona przez zapaśników WLKS. Siódme miejsce zajął w niej Mateusz Urban, zaś czternaste – Filip Walczak. Na piątej pozycji w kat. 48 kg sklasyfikowano Pawła Selwiaka.

Zapaśnicy WLKS dzięki swej dobrej postawie zdobyli 32 punkty, które pozwoliły ich klubowi zająć bardzo wysoką trzecią lokatę na 63 rywalizujące drużyny.