piątek, 14 czerwca 2024r.

Wypełnić obowiązek i wygrać. Pogoń podejmie rezerwy Lecha

W meczu 6 kolejki II ligi Pogoń Siedlce w środę 30 września o godzinie 18:00 podejmie rezerwy Lecha Poznań.

INTENSYWNY TYDZIEŃ

Przed drugoligowcami kolejka w środku tygodnia. Dla Pogoni są to z pewnością bardzo intensywne dni. Po weekendowej wyprawie do Katowic i wymagającym mecz teraz trzeba skoncentrować się na środowym wyzwaniu, jakim jest pojedynek z rezerwami Lecha Poznań. Warto także pamiętać także, że już w najbliższą sobotę siedlczanie rozegrają kolejny mecz i to w dodatku podopiecznych Bartosza Tarachulskiego czeka bardzo daleki wyjazd do Polkowic.

POGOŃ FAWORYTEM

Pogoń jest faworytem środowego starcia. W ostatnich trzech meczach biało-niebiescy zdobyli siedem punktów i wydaje się, że forma siedlczan zaczyna iść w górę i być coraz bardziej stabilna. Z kolei Lech II na razie w tym sezonie wygrał tylko jeden mecz i poniósł trzy porażki. Jedyny triumf Kolejorz odniósł, gdy był znacznie wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu. Do Siedlec poznaniacy przyjadą na pewno bez posiłków z Ekstraklasy, gdyż pierwszy zespół w czwartek gra mecz o wejście do fazy grupowej Ligi Europy.

NIEUDANE STARCIA

Obie drużyny jak na razie mierzyły się ze sobą dwukrotnie i miało to miejsce w zeszłym sezonie. Wówczas Pogoń poniosła dwie porażki. W rundzie jesiennej w Siedlcach było 0:2, a wiosną we Wronkach Lech II wygrał 2:1.

SĘDZIA Z LUBLINA

Środowy mecz poprowadzi Karol Iwanowicz. W tym sezonie arbiter z Lublina nie sędziował jeszcze spotkania z udziałem Pogoni lub Lecha II, natomiast taka  sytuacja miała miejsce w poprzednich rozgrywkach. Sędzia Iwanowicz w sezonie 2019-20 prowadził trzy mecze siedlczan (bilans tych gier wynosi 1-0-2) oraz pojedynek z udziałem Kolejorza zakończony jego porażką.

 

 

źródło: własne; foto: Karolina Sulej

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

    1. W środę niestety nie ma szans na zapełnienie trybuny :/ Środek tygodnia, ludzie w pracy albo świeżo po. Może jakaś mobilizacja szkół? Marketingowcy Pogoni, macie okazję się wykazać 😉

  1. Ci piłkarze, którzy nie będą w kadrze Lecha na czwartkowy mecz LN na pewno wzmocnią drugi zespół, więc wcale nie był bym taki pewny łatwego zwycięstwa Pogoni?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;