niedziela, 2 października 2022

Powerlifting World Cup wbrew pandemii (fotogalerie)

Od 19 do 22 listopada w Siedlcach odbywały się zawody XPC Powerlifting World Cup 2020.

Głównym organizatorem pucharu świata był Artur Kozłowski. – Cieszę się, że udało nam się zorganizować tę imprezę. Największą radość stanowi dla mnie fakt, że uczestnicy zawodów – ludzie, którzy na co dzień żyją sportem – pokazali, że byli spragnieni startów i rywalizacji. Na poprzednim pucharze świata mieliśmy blisko 300 zawodników z 23 krajów, a teraz 249 z 14 krajów, czyli zanotowaliśmy niewiele niższą frekwencję.

– Sport daje ludziom nadzieję. Najgorsze to ją odebrać. Jeżeli ludzie nie mają po co trenować, nie mają celu i perspektyw to załamują się. Nie można zabraniać startów i rywalizacji. Szkoda, że zabrakło widzów, bo nasze zawody zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, ale jest jak jest. Przeprowadziliśmy transmisję live, która trafiła do różnych zakątków świata. Także do przedstawicieli federacji XPC w Stanach Zjednoczonych – powiedział Kozłowski.

Zawody siedleckie – pomimo pandemii – okazały się organizacyjnym sukcesem. Siłacze z różnych zakątków Europy i świata mogli sprawdzić się w różnych konkurencjach i kategoriach. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, które stanowią znakomitą reklamę miasta, bowiem prezentują postać Jacka – symbolu Siedlec.

Artur Kozłowski nie zwalnia tempa. W przyszłym roku pod koniec marca w Siedlcach mają odbyć się mistrzostwa Europy w trójboju siłowym w formie festiwalowej. W planach jest również zorganizowanie kolejnej edycji mistrzostw powiatu siedleckiego młodzieży z ośrodków wychowawczych do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Ciuhak

Zawsze pełen profesjonalizm BRAWO Artur senior i Artur junior .Trzymać tak dalej wbrew wszystkim przeciwnościom.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook