czwartek, 20 czerwca 2024r.

Maciej Staręga zainaugurował nowy sezon Pucharu Świata

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) nie miał udanego początku w inauguracyjnych zawodach nowego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskiej Ruce.

Zawody otwierające nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich tradycyjnie odbyły się w fińskiej Ruce. Dla narciarzy przygotowano trzy konkurencje, które składały się na końcową klasyfikację Ruka Triple. Mężczyźni mieli do pokonania sprint stylem klasycznym, bieg na 15 km stylem klasycznym oraz bieg pościgowy na 15 km techniką dowolną.

W dwóch pierwszych konkurencjach brał udział Maciej Staręga. Zawodnikowi UKS Rawa Siedlce nie udało się znaleźć w czołowej trzydziestce sprintu i walczyć o punkty PŚ. W kwalifikacjach zajął 59 miejsce. Finał zdominowali zawodnicy Norwegii zajmując wszystkie miejsca na podium w kolejności: Erik Valnes, Johannes Klaebo i Emil Iversen.

WYNIKI SPRINTU

Drugi dzień rywalizacji przyniósł biegi stylem klasycznym na dystansie 15 km. W tej konkurencji siedlczanin zajął odległe 72 miejsce na 86 startujących.

WYNIKI – 15 km klasykiem

 

źródło: własne / skipol; foto: polsatsport.pl

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. po co to pisać. piszcie artykuł jak bedzie juz w tej 30. narazie brakuje 29 miejsc. a to chyba jego koronna konkurencja

    1. Zgadzam się 100%. Ja jako siedlczanin chciałbym, aby inni siedlczanie odnosili sukcesy sportowe. Ale siódma 10 w klasyfikacji to już dla Macieja lepiej, żeby nikt tego nie wiedział. Poza tym mam nadzieję, że finansują go jacyś prywatni przedsiębiorcy, bo jeśli bierze kasę z podatków naszych to serio można moim zdaniem te pieniądze lepiej wykorzystać. Uprzedzając złośliwych ja utrzymuję się sam pracując dla prywatnej firmy, nie biorę publicznej kasy.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;