Udany prezent na święta. KPS wygrywa z beniaminkiem (fotogaleria)

W zaległym meczu 9 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał BAS Białystok 3:2. Dla zespołu Mateusza Grabdy było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Mateusza Grabdy znajdują się w świetnej formie. Po trzech zwycięstwach z rzędu siedlczanie umocnili się w pierwszej ósemce w tabeli I ligi, a w zaległym spotkaniu z BAS Białystok byli zdecydowanym faworytem.

Siedlczanie przystąpili do tego meczu w świetnych nastrojach. Dodatkowo zmobilizowany był także Dawid Pawlun. W poniedziałek odbyła się XVIII Gdańska Gala Sportu połączona z Galą Sportu Młodzieżowego. Wyróżnienie w kategorii Nadzieja Roku otrzymał właśnie rozgrywający Dawid Pawlun – wychowanek Trefla Gdańsk, który w tym sezonie reprezentuje barwy KPS Siedlce.

Siedlczanie byli faworytem wtorkowego meczu, jednak przez większą część pierwszego seta dominował beniaminek. W końcówce goście prowadzili nawet 18:13, jednak za sprawą Janusza Górskiego miejscowi ruszyli do odrabiania strat. KPS doprowadził do remisu 20:20, a potem na przewagi zwyciężył 26:24.

W kolejnej partii siedlczanie z łatwością uporali się z rywalem. Szybko uzyskali dużą przewagę, a po udanej zagrywce Górskiego, gospodarze prowadzili nawet 20:12. W końcówce odsłony drużyna z Białegostoku zaprezentowała jednak lepszą siatkówkę i to potwierdziła także w trzecim secie. Mimo prowadzenia 3:0, zawodnicy KPS przegrali tę część gry 20:25.

Kolejną partię lepiej rozpoczęli zawodnicy beniaminka, jednak do walki KPS próbował poderwać Damian Dobosz 5:8. Gospodarze zaczęli cierpliwie odrabiać straty. Cenne oczka zdobywał Mateusz Kańczok oraz Górski 10:10. Od tego momentu praktycznie do końcówki zespoły grały równo 15:15 i 19:19. Podobnie jak w pierwszym secie, doszło do gry na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze BAS Białystok. Siedlczanom udało się wrócić na właściwe tory w tie-breaku. Od początku dyktowali warunki gry i pewnie wygrali 15:10.

W zespole z Białegostoku wystąpiło trzech byłych zawodników KPS: Mateusz Laskowski, Adrian Kacperkiewicz oraz Jakub Abramowicz.

PLANY KPS

Po świętach Bożego Narodzenia, 30 grudnia rywalem KPS Siedlce będzie Krispol Września.

22.12.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2 (26:24, 25:19, 20:25, 27:29, 15:10)

KPS:  5. Jakub Strulak, 6. Przemysław Kupka, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 4. Mateusz Kańczok, 8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki oraz 1. Adrian Potera (libero)