piątek, 24 marca 2023r.

Najlepsi w najdziwniejszym roku

Za nami rok, który popamiętamy na długo. Sportowcy walczyli nie tylko ze sobą i rywalami, ale i pandemią koronawirusa. Kto poradził sobie najlepiej w wirusowych realiach?

SPORTOWIEC ROKU

PATRYCJA GIL (WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE)

Po raz drugi z rzędu wygrywa utalentowana zapaśniczka WLKS. W redakcyjnym głosowaniu wyprzedziła dwie inne koleżanki klubowe – Olgę Niedziałek i Martynę Dołęgę. Gil poradziła sobie z trudną sztuką przestawienia się ze sportu juniorskiego na ten seniorski. W 2020 roku regularnie zajmowała medalowe pozycje na zawodach różnego szczebla. Dodatkowym sukcesem podopiecznej Sebastiana Pawlaka jest związanie się umową ze sponsorem, który pomoże jej w realizacji planów, które są ambitne.

  1. Patrycja Gil (WLKS)
  2. Olga Niedziałek (WLKS)
  3. Martyna Dołęga (WLKS)

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU

BARTŁOMIEJ NOWAKOWSKI (WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE)

Znowu triumf reprezentanta sekcji zapaśniczej WLKS. Tu decydowali nasi czytelnicy, którzy najpierw wybierali Sportowców Tygodnia w dosyć nieregularnych głosowaniach z racji pandemii, a następnie w dwuetapowym finale wskazali swojego Sportowca Roku. W finale Nowakowski stoczył zaciętą walkę z rugbistą Krystianem Adamiakiem.

  1. Bartłomiej Nowakowski (WLKS)
  2. Krystian Adamiak (MKS Pogoń Awenta Siedlce)
  3. Cezary Bujalski (MKP Pogoń II Siedlce)

TRENERZY ROKU

PAWEŁ KULIGOWSKI (MKS POGOŃ SIEDLCE)

Wychowawca wielu rugbowych talentów stanowiących o sile Pogoni w ostatniej dekadzie. Z jego zawodników można spokojnie złożyć dwie piętnastki i to mocne. W minionym roku poprowadził juniorów MKS do srebra mistrzostw Polski. Brawo!!!

SEBASTIAN PAWLAK (WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE)

Trenerzy sportów indywidualnych muszą przezwyciężyć wiele przeszkód, żeby zasłużyć na wyróżnienie. Pawlak odpowiedzialny za sekcję zapaśników w WLKS sumiennie zapracował na uznanie. O jego pracy coraz głośniej nie tylko w regionie, ale i w Polsce. Jest zwolennikiem pracy organicznej, która dzięki cierpliwości obradza wieloma medalami. Taki trener to skarb!

DRUŻYNA ROKU

SEKCJA PODNOSZENIA CIĘŻARÓW W WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE

To nie był dobry rok dla sportów drużynowych z naszego miasta. Kilka sekcji przestało istnieć, a inne słabowały lub co najwyżej mogły zostać określane jako klasa średnia. Na polu drużynowym wyróżnił się WLKS, który okazał się najlepszym klubem w II lidze i uzyskał awans do najlepszej dziesiątki I ligi! I to w oparciu o juniorów!!!

Trenerami sekcji byli Marcin Dołęga, Dawid Fertykowski oraz Grzegorz Jastrzębski.

ODKRYCIE ROKU

IGOR PĄTEK (MKS POGOŃ AWENTA SIEDLCE)

Poprowadził juniorów do Pogoni do srebrnego medalu mistrzostw Polski. Awansował do drużyny seniorów, w której dał próbkę swoich ogromnych możliwości. Niestety, w najgorszym możliwym momencie przyplątała się kontuzja. Ze zdrowego Pątka Pogoń powinna mieć mnóstwo pociechy.

WYDARZENIA ROKU

AMERYKAŃSKI SEN POGONI

 

Zagraniczny inwestor w Pogoni Siedlce – jeszcze rok temu taka informacja brzmiałaby jak żart. 2020 przyniósł jednak wiele zaskoczeń, w tym przejęcie kontroli w II-ligowcu przez Sala Kiełbusa i jego świtę. W ciągu kilkumiesięcznej pracy wiele udało się zrobić, ale jeszcze więcej pozostało do zrobienia.

UPADEK ŻEŃSKIEGO BASKETU

Po raz pierwszy od ponad dekady Siedlce znikły z mapy polskiego żeńskiego basketu. Żaden klub nie zdecydował się wystartować w rozgrywkach seniorskich. Więcej na ten temat w artykule Kamila Suleja i Kamila Ułasiuka.

 

źródło: własne; foto: własne / Maciej Sztajnert / Rafał Wysocki / PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;