piątek, 14 czerwca 2024r.

Dotkliwa kara w związku z aferą dopingową

Afera dopingowa z października 2019 roku ma swój ciąg dalszy. Piłkarze zamieszani w całą sytuację zostali zdyskwalifikowani na cztery lata.

Panel Dyscyplinarny II Instancji w środę rozpatrywał sprawę Pogonistów, która wpłynęła z odwołania WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Uznano, że przyjęcie infuzji dożylnych przez zawodników było celowe, oraz że zawodnicy nie udzielili znaczącej pomocy. W związku z tym nałożono karę 4 lat dyskwalifikacji.

Kara ta dotyczy sześciu zawodników. Zdyskwalifikowani na tak długi okres zostali Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk. Karę w zawieszeniu otrzymał natomiast siódmy z zamieszanych w aferę zawodników Artur Balicki, który jako pierwszy zdecydował się na współpracę z POLADĄ.

 

źródło: własne / onet; foto: Athletics Africa

DODAJ KOMENTARZ

18 odpowiedzi

 1. Kurwa, zawodnicy ukarani, a ten kurwa Purzec sobie gdzieś tam hula. Ludzie! Nowy zarząd powinien coś z tym zrobić. jak w Psach: władze się zmieniają a Materski zawsze w zarządzie.

 2. Medialny zabieg na polecenie Bańki, a sformułowania typu „uznając” oraz „znaczącej” wskazują, że jakiekolwiek formalne odwołanie od tej decyzji z duzym prawdopodobieństwem skróci karę znacząco. Polada zadowolona, a winny całego zamieszania pęka ze śmiechu…

  Mam nadzieję, że klub nie odwróci sie od poszkodowanych piłkarzy oraz dołoży wszelkich starań, żeby winny został przykładnie ukarany.

 3. A ja mam nadzieję że jeżeli piłkarze świadomie działali i wiedzieli co robią to klub rozwiąże z nimi kontrakty, a nie będą pobierać niemałe pensje za zawieszenie. Żadna korzyść dla klubu z tych zawodników. A klub nie caritas

  1. gorzej będzie jak zawodnicy wytoczą klubowi sprawy cywilne za to że nie mogą wykonywać zawodu i zarobkować.

 4. Jeżeli ” wytoczą :” jakoweś sprawy to mają marne szanse na wygraną. Skoro, jak twierdzi Panel, przyjęcie infuzji było celowe czyli świadome (pomimo szkoleń antydopingowych) wiedzieli na co się narażają łącznie z brakiem możliwości wykonywania zawodu, w przypadku wykrycia. „Panel Dyscyplinarny II Instancji z odwołania WADA postanowił o zwiększeniu kary zawodnikom Pogoni Siedlce. Uznając, że przyjęcie infuzji dożylnych przez zawodników było celowe oraz że zawodnicy nie udzielili żadnej znaczącej pomocy, nałożono karę czterech lat dyskwalifikacji” – potwierdził na Twitterze dyrektor POLADA Michał Rynkowski.”

 5. Można przyjąć taką teorię, że byli świadomi co robią i z własnej woli przyjęli infuzję znając konsekwencje. Jednak fakt jest taki, że nie byli tam prywatnie tylko zostali wysłani tam przez klub i nie ważne przez kogo i za czyją wiedzą i jest mi naprawdę wielki wstyd że to mój klub Pogoń Siedlce.

 6. Pogoń powinna zostać zdegradowana do 4 ligi za takie wały. Kara odjęcia punktów to jakiś żart. Dyskwalifikacja dożywotnia dla tych oszustów.

 7. To nie były małe dzieci z przeszkola, że można je wysłać gdzie chcesz. Dorośli faceci, z których część odmówiła wlewów. Trzeba szanować siebie i przeciwników a nie kombinować. Jak poźniej spojrzeć w lustro i kibicom w oczy. Ktoś to wszystko wymyślił za cichym przyzwoleniem innych. W jakim celu czy celach ? niech każdy sam sobie odpowie. Wiadro witamin miało dać wygraną we wszystkich meczach 🙂

  1. Do F3 Mamy pewność,że część
   zawodników odmówiła? Czy może jeszcze nie zdążyli wziąć?
   A Puzon się z nich śmieje i nic mu nie zrobią bo nawet nie stawia się na przesłuchanie.

 8. Ciekawi mnie czy ktoś z zarządu miał jakiś wgląd w to co robi purzycki. Czy byli tylko pionkami? Jak klub zachowa się teraz wobec ukaranych? Obawiam się że się na nich wypnie. PR i tak mamy w kraju do du.y. niedługo nikt nie będzie chciał w Siedlcach.

 9. Piotrek Smołuch
  „Najbardziej oburza mnie, że tylko my ponosimy konsekwencje, gdy są twarde argumenty, że to odbyło się na zlecenie trenera Purzyckiego. On jeszcze powiedział, że ma to w dupie, bo się wybieli. Słyszała to cała drużyna. Są zeznania dwudziestu chłopaków, że to decyzja trenera.”

  Brawo panie puzon.Tak sie fachowo pali mosty w swoim rodzinnym mieście.Lepiej dla ciebie jak na stadionie juz nigdy sie nie pojawisz bo ci jeszcze ktos znienacka napluje w ryło.

  1. Na 90 minut w transery 2 liga jest nieoficjalnie ,że przychodzi Kacper Falon,a przecież On jes ukarany 4 letnią dyskwalifkacją.
   Proszę o wyjaśnienie.

   1. Kacper był wypożyczony od nas do Olimpii, która po dyskwalifikacji zakończyła wypożyczenie. Ma dalej ważny kontakt z Pogonią, więc formalnie do niej wraca, nawet jeśli nie będzie mógł grać

     1. Szanowny Zarządzie .
      Wstyd ,że nie macie odwagi wziąć w obronę tak dotkliwie ukaranych swoich byłych i obecnych zawodników.Przecież to stało się w klubie z którym mieli podpisane profesjonalne kontrakty i klub za nich odpowiada.Do tej sytuacji doprowadził pan Purzycki ,który był najpierw członkiem zarządu,potem,dyrektorem generalnym a następnie trenerem..On o wszystkim decydował.
      Obecny Zarząd jest kontynuacją poprzedniego.To nie jest nowa Pogoń.Są jeszcze odwołania do sądu cywilnego.
      Panie prezesie odwagi w obronie byłych piłkarzy terzeba pomóc aby chociaż zmniejszyć drakońskie kary.
      Z poważaniem
      Stary kibic

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;