Przetarcie z trzecioligowcem. Cztery gole w pierwszym sparingu

W pierwszym zimowym sparingu Pogoń Siedlce zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska 2:2.

Środowe spotkanie z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska było premierowym sparingiem Pogoni w zimowym okresie przygotowawczym. Pierwotnie siedlczanie mieli zmierzyć się w nim ze Zniczem, ale drużyna z Pruszkowa zrezygnowała z przyjazdu do Siedlec.

W pierwszej połowie Pogoń była stroną przeważającą i  stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji. Jedna bramka w premierowej odsłonie padła w 19 minucie, kiedy to skutecznym strzałem popisał się Miłosz Przybecki. Po pół godzinie mogło być 2:0 dla siedlczan. Zza pola karnego do siatki trafił Bartłomiej Olszewski, jednak w momencie strzału bramkarza rywali absorbował będący na spalonym jeden z Pogonistów. W 42 minucie bliski trafienia do siatki był natomiast Franciszek Wróblewski, ale swoją dobrą akcję skrzydłowy zakończył strzałem w słupek.

Na drugą połowę Pogoń wyszła inną jedenastką, a do głosu zaczęli dochodzić goście. W 56 minucie piłka po uderzeniu Olafa Martynka i rykoszecie wylądowała w siatce. Drugi cios Podlasie zadało w 72 minucie, gdy dobrą akcją popisał się Bartosz Buraczewski. Pogoń zdołała doprowadzić do wyrównania. Na minutę przed końcem piłka po rzucie rożnym trafiła pod nogi Piotra Pierzchały, który ustalił wynik na 2:2.

W barwach Pogoni zagrali testowani Hiszpan Javier Bernal oraz młodzieżowcy: Wiktor Bućko ze Znicza II Pruszków i Przemysław Misiak z rezerw Pogoni. Natomiast w Podlasiu wystąpili zawodnicy z przesżłością w biało-niebieskich barwach: Tomasz Nieścieruk oraz Maciej Wojczuk. Asystentem trenera w Pogoni jest Przemysław Sałański, w przeszłości prowadzący bialczan.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w sobotę, kiedy to w Lubartowie zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

20.01.21, 17:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:0)

Bramki: Miłosz Przybecki 19, Piotr Pierzchała 89 – Olaf Martynek 56, Bartosz Buraczewski 72

Pogoń Siedlce: (I połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 18. Ivan Očenáš, 55. Oskar Repka, 26. Javier Bernal, 14. Bartłomiej Olszewski – Eryk Więdłocha, 4. Oskar Sewerzyński, 17. Bartosz Rymek, 93. Krzysztof Kołodziej, Franciszek Wróblewski – 19. Miłosz Przybecki, (II połowa) 95. Albert Posiadała – 6. Mateusz Piotrowski, 99. Dominik Barciak, 31. Bartosz Brodziński, 13. Przemysław Misiak – 11. Ishmael Baidoo, 32. Dawid Nojszewski, 7. Piotr Marciniec, 34. Wiktor Bućko, 10. Marcin Kozłowski II – 15. Piotr Pierzchała

Podlasie: Wiktor Krasowski (46 Oskar Kasperek) – 5. Przemysław Skrodziuk, (46, 2. Michał Czarnecki), 8. Tomasz Nieścieruk (55, 5. Przemysław Skrodziuk), 17. Jarosław Kosieradzki, 18. Sebastian Całka (46, 19. Mariusz Łukasiewicz) – 13. Paweł Zabielski (46, 11. Kacper Dmitruk), 15. Tomasz Andrzejuk (46, 99. Gabriel Mierzwiński), 10. Jakub Łęcki (70, 16. Aleksander Olszewski), 7. Kamil Kocoł (70, 20. Bartosz Buraczewski), 14. Olaf Martynek (63, 97. Maciej Wojczuk) – 97. Maciej Wojczuk (46, 9. Maciej Chmielewski)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)