wtorek, 18 czerwca 2024r.

Dekada Pogoni w czterech ligach

W minionej dekadzie Pogoń Siedlce rozegrała 334 spotkania na trzech szczeblach ligowych.

Biało-niebiescy zaczynali dekadę w III lidze. Wówczas funkcjonował podział na osiem grup, a siedlczanie rywalizowali w części łódzko-mazowieckiej. W 15 meczach Pogoniści zgarnęli 28 punktów i… pożegnali się z III ligą na dobre. Klub z Siedlec zameldował się na szczeblu centralnym.

Od sezonu 2011-12 siedlczanom przyszło bić się w II lidze wschodniej, również już nieistniejącej. To był dobry czas dla Pogoni. W tabeli dekady przed MKP jest tylko pięć drużyn (Znicz Pruszków, Stal Stalowa Wola, Pelikan Łowicz, Stal Rzeszów, Wigry Suwałki). W 98 meczach Pogoniści ugrali 147 oczek. W 2014 roku nastał czas nowych wyzwań.

Pogoń w I lidze to historia pełna radosnych wzlotów i bolesnych upadków. Sezon w sezon siedlczanie byli wymieniani wśród pewniaków do spadku, ale utrzymali się przez cztery lata na zapleczu Ekstraklasy. Paradoksalnie spadli w momencie, mało kto spodziewał się tego. W tabeli dekady Pogoń jest 24 – 136 meczów, 153 punkty.

W trakcie pobytu Pogoni w przedpokoju elity doszło do centralizacji II ligi. W nowych – w gruncie rzeczy – rozgrywkach biało-niebiescy zaliczyli 85 spotkań, w których zainkasowali 124 punkty (17 miejsce). Na szczycie jest Stalówka, która przy udziale Pogoni pożegnała się z trzecim szczeblem rozgrywkowym po raz pierwszy od wielu lat. Drugi jest Znicz, a trzecia Siarka Tarnobrzeg. Nie o takie „sukcesy” chodzi jednak w piłce.

Ogółem w ciągu minionej dekady siedlecki klub rozegrał 334 spotkania i zdobył 452 punkty. Bramki: 447-463.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;