Zemsta Karsztun. LSW z kompletem punktów (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na swojej hali z AZS LSW Warszawa 0:3.

W kolejnym ligowym meczu rozgrywanym na własnej hali, siedlecka Ósemka podejmowała zespół warszawskiej LSW. W barwach zespołu przyjezdnych zagrała dobrze znana siedleckim sympatykom kobiecej siatkówki Ewelina Karsztun, będąca w poprzednim sezonie libero Ósemki. Siatkarki Jarosława Plewińskiego mając w pamięci listopadowe zwycięstwo 3:2, miały nadzieję na zwycięstwo z plasującym się niżej w tabeli LSW także w sobotę 30 stycznia. Do spotkania z LSW zgłoszona do kadry Ósemki została nowa zawodniczka, grająca poprzednio w Esperanto Warszawa przyjmująca Julia Szwed.

Mecz ułożył się bardzo podobnie do innych przegranych w trzech setach spotkań Ósemki w obecnym sezonie. W pierwszym secie gospodynie w decydującym momencie dały odskoczyć przeciwniczkom i nie były w stanie odrobić strat. W drugiej partii było nieco więcej emocji. Od stanu 20:20 sprawy w swoje dłonie wzięła Karsztun, która znakomicie radziła sobie tego dnia nie tylko w przyjęciu – ale również i w ataku. Była libero Ósemki zakończyła tę partię silnym atakiem z prawego skrzydła. Kiedy w trzecim secie wszystko wskazywało na to, że mecz szybko się zakończy – siatkarki Ósemki wzięły się do pracy i ze stanu 12:17 doprowadziły do remisu 21:21. W końcówce spotkania większą ilością zimnej krwi wykazały się siatkarki LSW i to one wyjechały tego dnia z Siedlec z kompletem punktów.