czwartek, 20 czerwca 2024r.

Zemsta Karsztun. LSW z kompletem punktów (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na swojej hali z AZS LSW Warszawa 0:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

W kolejnym ligowym meczu rozgrywanym na własnej hali, siedlecka Ósemka podejmowała zespół warszawskiej LSW. W barwach zespołu przyjezdnych zagrała dobrze znana siedleckim sympatykom kobiecej siatkówki Ewelina Karsztun, będąca w poprzednim sezonie libero Ósemki. Siatkarki Jarosława Plewińskiego mając w pamięci listopadowe zwycięstwo 3:2, miały nadzieję na zwycięstwo z plasującym się niżej w tabeli LSW także w sobotę 30 stycznia. Do spotkania z LSW zgłoszona do kadry Ósemki została nowa zawodniczka, grająca poprzednio w Esperanto Warszawa przyjmująca Julia Szwed.

PRZEBIEG MECZU

Mecz ułożył się bardzo podobnie do innych przegranych w trzech setach spotkań Ósemki w obecnym sezonie. W pierwszym secie gospodynie w decydującym momencie dały odskoczyć przeciwniczkom i nie były w stanie odrobić strat. W drugiej partii było nieco więcej emocji. Od stanu 20:20 sprawy w swoje dłonie wzięła Karsztun, która znakomicie radziła sobie tego dnia nie tylko w przyjęciu – ale również i w ataku. Była libero Ósemki zakończyła tę partię silnym atakiem z prawego skrzydła. Kiedy w trzecim secie wszystko wskazywało na to, że mecz szybko się zakończy – siatkarki Ósemki wzięły się do pracy i ze stanu 12:17 doprowadziły do remisu 21:21. W końcówce spotkania większą ilością zimnej krwi wykazały się siatkarki LSW i to one wyjechały tego dnia z Siedlec z kompletem punktów.

PLANY ÓSEMKI

Do końca sezonu regularnego pozostały już tylko 4 serie gier. W 19 kolejce Ósemka Siedlce wybierze się do Warszawy, gdzie zmierzy się z tamtejszą Spartą. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 13 lutego.

30.01.21, 14:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – AZS LSW Warszawa 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 8. Aleksandra Jatczak (libero), 13. Julia Szwed, 16. Małgorzata Banasiak

Pozostałe mecze 18 kolejki:

AZS AWF Biała Podlaska – Sparta Warszawa 0:3
AZS AWF Warszawa – Chemik Olsztyn 3:0
BAS Białystok – Legionovia Legionowo 3:2
Wojskowe Warszawa – Krótka Mysiadło 1:3
Pauza: Nike Węgrów

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;