wtorek, 18 czerwca 2024r.

Maszyna z Siedlec nie do zatrzymania

W meczu 21 kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe AGH Kraków 3:1.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Od kilku miesięcy drużyna z Siedlec spisuje się znakomicie. Zawodnikom KPS zdarzają się wpadki, jednak w większości meczów podopieczni Mateusza Grabdy zdobywają 3 lub 2 punkty. W ostatniej kolejce siedlczanie pokonali ZAKSĘ Strzelce Opolskie (3:0) i umocnili się na szóstym miejscu w I lidze.

PRZEBIEG MECZU

W środę rywalem KPS był AGH Kraków, z którym w pierwszym meczu zespół z Siedlec wygrał 3:2. Tym razem zawodnicy KPS oddali rywalom tylko jednego seta, a w pozostałych byli dużo lepszym zespołem. W pierwszej partii świetnie spisał się Michał Wójcik, który wypracował kilku punktowe prowadzenie. Siedlczanie do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa (25:22).

Przestój w grze KPS nastąpił w drugiej odsłonie. Od stanu 8:8 kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Zimny prysznic podziałał mobilizująco na KPS, który w trzeciej partii nie pozostawił złudzeń rywalom. Na zagrywce świetnie spisywał się Jakub Strulak, a w kontrataku Radosław Nowak oraz Przemysław Kupka. W czwartej partii siatkarze AGH dotrzymywali kroku KPS tylko do połowy seta. Ostatni punkt w meczu zdobył Michał Wojcik, który zgarnął także statuetkę MVP.

PLANY KPS

Kolejny pojedynek podopieczni Grabdy zagrają we własnej hali z Norwidem Częstochowa. Spotkanie zaplanowane jest na 6 lutego.

03.02.21, 16:30 – Kraków

I liga: AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 25:19, 15:25, 19:25)

KPS: 3. Radosław Nowak, 5. Jakub Strulak, 6. Przemysław Kupka, 10. Janusz Górski, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 4. Mateusz Kańczok, 8. Dawid Pawlun, 11. Patryk Szymański, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Michał Wójcik

Pozostałe mecze 21 kolejki I ligi:

Gwardia Wrocław – Visła Bydgoszcz 0:3
Krispol Września – MCKiS Jaworzno 3:1
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Politechnika Lublin 3:2
Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork 3:2
Olimpia Sulęcin – Avia Świdnik 1:3
ZAKSA Strzelce Opolskie – BAS Białystok 3:1
pauza: BBTS Bielsko-Biała

Tabela I ligi:

 

źródło: własne/TauronI liga, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;