czwartek, 18 lipca 2024r.

Konferencji ciąg dalszy. Pogoń zabrała głos w trwającym konflikcie (multimedia)

W czwartek wieczorem odbyła się kolejna konferencja prasowa. Tym razem została ona zorganizowana przez Pogoń Siedlce.

W konferencji udział wzięli prezes klubu Rafał Maletka, wiceprezes Michał Osiej, dyrektor finansowa Beata Izdebska, a także Piotr Woźnica.

Jako pierwszy głos zabrał prezes Maletka, który mówił o celach i planach klubu, a po chwili znów na pierwszy plan weszła sprawa związana z konfliktem na linii klub – prezes ARMS Paweł Truszkowski. Prezes Maletka po raz kolejny opowiedział o kulisach i przebiegu konfliktu a także odniósł się do konferencji, którą przeprowadził prezes ARMS.  Została także podana informacja dotycząca afery dopingowej oraz tego, że klub podejmie kolejne kroki w jeszcze dokładniejszym zbadaniu i pełnym wyjaśnieniu całej sytuacji.

Następnie wypowiedział się wiceprezes Osiej, który także odniósł się do zarzutów wobec klubu i opowiedział m.in. o organizowanym przez Pogoń turnieju. Następnie jako trzecia głos zabrała dyrektor finansowa, która w krótki sposób przedstawiła budżet klubu oraz to, w jaki sposób wydawane są pieniądze i w jaki sposób rozdzielane są środki finansowe.

Zostało także przedstawionych sześć postulatów, których spełnienia oczekuje klub, aby trwający konflikt został zakończony:

 1. Powołanie osoby w ARMS odpowiadającej za kontakt na linii miasto – klub;
 2. Ustalenie podziału dochodów z imprez organizowanych przez klub;
 3. Jeśli klub ogłosi chęć organizowania jakieś imprezy z półrocznym wyprzedzeniem, to ma posiadać pierwszeństwo korzystania z obiektów;
 4. Wprowadzenie systemu informatycznego dotyczącego grafiku obiektów;
 5. Pierwszy zespół ma posiadać prawo do dwóch treningów na płycie głównej stadionu w tygodniu poprzedzającym domowy mecz;
 6. Powołanie grupy roboczej złożonej z przedstawicieli ARMS oraz akademii Pogoni, która będzie dążyła do uzyskania gwiazdki w certyfikacji prowadzonej przez PZPN

 

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

8 odpowiedzi

 1. Konkretna i rzeczowa konferencja.

  Dobrze że dyrektor finansowa w końcu ujawniła ile Pan Kiełbus włożył w klub.Raz na zawsze zamknie to pysk hejterom no juz widzieli drugiego Vanna Ly.

  PS Puzon to sie chyba wkrótce lepiej zapozna z Panami prokuratorami 🙂

 2. Kiedyś rozmawiałam z obecnym prezydentem – jeszcze przed wyborami samorządowymi na temat Pogoni. Według relacji Pan Sitnik został źle potraktowany przez kibiców (oczywiście tylko część), którzy w niecenzuralnych słowach powiedzieli żeby sobie poszedł bo są za jego kontrkandydatem Panem Tchorzewskim. Został niemiło potraktowany. Zapewne to pamięta do dziś.

  1. Czyli nie nadaje się na polityka.

   Wszyscy tak powiedzieli?Chyba nie.Czy kązdy Polak to żłodziej a ksiądz to pedofil?

 3. Wysłuchałem konferencji obydwu stron. Wg. mnie bardziej konkretną jest ta Pogoni. Najbardziej zdziwił mnie fakt, że wynajęcie boisk w Mińsku wyjdzie taniej niż w Siedlcach?! Jeśli w tak prostej sprawie ARMS dało ciała to o reszcie nie ma nawet co mówić. Brawo zarząd Pogoni za wyciągnięcie na światło dzienne patologii jak jest w ARMS!!!

 4. Rada dla Pogoni:
  Nie mozna doprowadzic do sytuacji, w ktorej jeden czlowiek zawiesza finansowanie i jest problem. Ludzie obecnie traca prace przez wirusa i jak nie mieli oszczednosci i zle sie zabezpieczyli to bank zabiera im majatek. Takie sa realia.

  Jesli zyje sie ponad stan i chce sie jezdzic nowym mercesedesem na ktorego Cie nie stac (mercedes = 1liga) to przy jakims malym potknieciu okazuje sie, ze w kasie nie ma pieniedzy.

  Obarczanie wina wszystkich dookola to nie jest wyjscie z sytuacji. Ja rozumiem, ze klub jest zalezny od agencji w sprawie boisk ale czy to jakas nowosc? To juz ponad 8 lat odkad powstaly boiska. Wmawianie opinii publicznej, ze gdyby agencja podeszla inaczej do tematu to by bylo tak i tak? Moze jakby byla lepiej prowadzona, to by bylo troche wam lepiej ale to nie jest wasz problem. Waszym problemem jest inwestor, ktory mowi wam papa.

  Profesjonalny klub kosztuje ale to chyba kazdy wie. Moim zdaniem najpierw trzeba miec pieniadze, a potem profesjonalny klub. Nie na odwrot.

  1. Wydaje mi się, że z tym mercem to tak trochę nie trafiłeś. Na pewno w I lidze są wyższe pensje, ale też sponsor tytularny i wpływy z transmisji w polsacie, co przekłada się na znacznie wyższe dochody. Śmiem twierdzić, że gdyby kibice znów znaleźli się na trybunach, to w wyższej lidze biletów sprzedawałoby się również więcej…

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;