czwartek, 9 maja 2024r.

Pogoń wypuściła zwycięstwo z rąk. Derbowy remis ze Zniczem (fotogaleria)

W meczu 29 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce w derbowym starciu zremisowała ze Zniczem Pruszków 2:2.

Pogoń w poprzedniej kolejce wygrała ważny mecz w Grudziądzu z Olimpią i w sobotnim starciu z rozpędzonym w ostatnich tygodniach Zniczem chciała dopisać kolejny komplet punktów.

Pogoń szybko zaskoczyła Znicza. W 12 minucie strzał Oskara Repki zza pola karnego trafił słupek, ale ze skuteczną dobitką ruszył Ishmael Baidoo i dał Pogoni prowadzenie. 10 minut później za ciosem poszli siedlczanie. Z rzutu wolnego zacentrował Krzysztof Danielewicz, a uderzeniem głową na 2:0 podwyższył Repka. W pierwszej połowie Znicz bezskutecznie szukał odpowiedzi, z rzutów wolnych niecelnie strzelali Maciej Machalskic zy Maciej Firlej.

W drugiej połowie Pogoń kontrolowała wydarzenia na boisku i wydawało się, że w spokojny sposób zgarnie komplet oczek. Wszystko wyglądało dobrze aż do 82 minuty. Wówczas Mateusza Grudzińskiego w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał Bartłomiej Olszewski, a arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Firlej i Znicz uwierzył, że może jeszcze wywieźć punkty z Siedlec. W 89 minucie z rzutu wolnego uderzył Maciej Wichtowski, po czym futbolówka wpadła do siatki. Goście z Pruszkowa rzutem na taśmę odrobili więc dwie bramki straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W Znicz zagrali byli Pogoniści Maciej Wichtowski oraz Maciej Firlej, z kolei w biało-niebieskich barwach wystąpił Maciej Górski, który w przeszłości grał w drużynie z Pruszkowa.

Kolejny mecz ligowy Pogoniści rozegrają już w środku tygodnia, a ich rywalem będzie Olimpia Elbląg.

23.04.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:2 (2:0)

Bramki: Ishmael Baidoo 12, Oskar Repka 22 – Maciej Firlej 83 k, Maciej Wichtowski 89

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 7. Krzysztof Danielewicz, 55. Oskar Repka, 10. Marcin Kozłowski II (66, 17. Bartosz Rymek), 23. Franciszek Wróblewski (78, 16. Wiktor Preuss) – 22. Maciej Górski (83, 15. Piotr Pierzchała)

Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Krystian Tabara (70, 19. Gabor Grabowski), 14. Szymon Kaliniec, 21. Lukáš Hrnčiar, 10. Maciej Machalski (70, 20. Owé Bonyanga), 17. Martin Janco (58, 24. Mariusz Gabrych) – 9. Maciej Firlej

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski 82, Piotr Pierzchała 90+3 – Maciej Wichtowski 50

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)