czwartek, 9 maja 2024r.

Przykład idzie z góry. Pogoń II tylko zremisowała w Pionkach

Rezerwy Pogoni w wyjazdowym spotkaniu zremisowały z Radomiakiem II Radom 2:2, chociaż podobnie jak dzień wcześniej siedleccy II-ligowcy, prowadziły do przerwy 2:0.

Zespół prowadzony przez Damiana Guzka został wzmocniony ośmioma zawodnikami z kadry II-ligowca.

Mecz miał identyczny przebieg, jak rozgrywane dzień wcześniej spotkanie pierwszej drużyny Pogoni. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się siedlczanie i już w 2 minucie objęli prowadzenie. Bartosz Rymek wymusił błąd na defensorze z Radomia, zagrał do Wiktora Preussa, a ten dopełnił formalności i dał biało-niebieskim prowadzenie. W 33 minucie Rymek podwyższył prowadzenie, wykorzystując na raty sytuację sam na sam z golkiperem Radomiaka. Pomocnik Pogoni miał jeszcze jedną okazję na gola, ale tym razem górą okazał się bramkarz.

Po zmianie stron dwukrotnie do siatki Alberta Posiadały trafili zawodnicy Radomiaka. W 54 minucie po rzucie rożnym do siatki trafił Maciej Świdzikowski, a na dwanaście minut przed końcem spotkania wynik na 2:2 ustalił Jarosław Wieczorek.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 2 maja o 11:00 z Hutnikiem Huta Czechy w Siedlcach.

25.04.21, 11:00 – Pionki

IV liga: Radomiak II Radom – Pogoń II Siedlce 2:2 (0:2)

Bramki: Maciej Świdzikowski 54, Jarosław Wieczorek 78 – Wiktor Preuss 2, Bartosz Rymek 33

Radomiak II: Jan Szpaderski – Maciej Klimas, Patryk Wołczyński, Maciej Świdzikowski, Piotr Osiej, Kacper Pankowski, Athanasios Scheidt (46 Wieniamin Puzan), Adam Banasiak, Jakub Podsiadło, Dominik Banach, Marcel Szymański (46 Jarosław Wieczorek)

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 21. Jakub Jopek, 4. Oskar Sewerzyński, 18. Marcin Burkhardt, 7. Jakub Grzebieliszewski (58, 19. Maciej Litwiński), 10. Wiktor Preuss (78, 11. Jan Helak), 87. Przemysław Rodak, 8. Kamil Dmowski (88, 55. Igor Łęczycki), 9. Bartosz Rymek (46, 6. Mateusz Piotrowski), 24. Dawid Nojszewski, 3. Piotr Pierzchała

Żółte kartki: Piotr Osiej, Maciej Klimas, Kacper Pankowski, Jarosław Wieczorek – Piotr Pierzchała 58, Kamil Dmowski 85

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa)