sobota, 4 maja 2024r.

Remis w Elblągu w oparach kontrowersji (fotogaleria)

Pogoniści zanotowali bezbramkowy remis w wyjazdowym starciu z Olimpią Elbląg. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Juliena Tadrowskiego zastąpił Bartosz Brodziński, zaś w miejsce Franciszka Wróblewskiego wskoczył Miłosz Przybecki.

Od początku spotkania przycisnęli gospodarze. W 3 minucie Patryk Burzyński popisał się dalekim wyrzutem z autu w kierunku Janusza Surdykowskiego, jednak najskuteczniejszy piłkarz Olimpii został zablokowany. Siedlczanie odpowiedzieli po kontrze. Piłkę na wolne pola otrzymał Ishmael Baidoo i próbował przelobować Andrzeja Witana. Skrzydłowemu z Ghany zabrakło jednak czucia futbolówki w tej sytuacji. W 13 minucie Przybecki uderzył obok słupka po centrze Macieja Kołoczka z prawej flanki. Kolejny fragment spotkania nie był przesadnie ciekawy. Pogoniści lepiej operowali piłką, jednak brakowało spięć podbramkowych. W 23 minucie Witan pewnie chwycił piłkę po strzale Brodzińskiego z głowy. Olimpia odpowiedziała oskrzydlającą akcją Marcina Bawolika. Klebaniuk musiał interweniować po wstrzeleniu z niemal zerowego kąta. W 35 minucie Pogoniści sami sobie zgotowali problemy. Po przechwycie Tomasza Sedlewskiego był rzut rożny, a po nim Tomasz Lewandowski główkował wprost w Klebaniuka po wrzutce Sebastiana Kamińskiego. W końcówce bezbramkowej pierwszej połowy jeszcze raz zagotowało się pod bramką gości z Siedlec, ale defensorzy Pogoni skutecznie blokowali wszystkie próby.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian w składach. W 47 minucie Olimpia wyszła z kontrą, po której Klebaniuk zastopował Sedlewskiego w sytuacji sam na sam. Pogoniści odpowiedzieli niecelnym strzałem Macieja Górskiego, który otrzymał podanie od Kozłowskiego. W 53 minucie elblążanie znowu skontrowali siedlczan. Strzał Surdykowskiego po rykoszecie wytracił moc i piłka została złapana przez golkipera Pogoni. W 62 minucie Kołoczek zacentrował w pole karne, piłka trafiła do Baidoo, jednak z jego strzałem poradził sobie Witan. To było zwieńczenie kilkuminutowego okresu przewagi Pogoni. Olimpia nastawiła się na grę z kontry – po kolejnej niecelnie uderzał Kamil Wenger. W 67 minucie Witan skutecznie interweniował po strzale Krzysztofa Danielewicza z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Pięć minut później mogło być 1:0 dla Pogoni, ale Lewandowski ofiarnie zablokował strzał Oskara Repki z pola karnego. W 74 minucie doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji: Górski odegrał do Danielewicza, ten uderzył z kilkunastu metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki w okolicach linii bramkowej i wyszła w pole. Zdaniem Pogonistów należał im się gol. Sędzia Damian Krumplewski był odmiennego zdania. Siedlczanie jednak nie rezygnowali i szukali zwycięskiej bramki. W 78 minucie Witan obronił strzał Baidoo. To była ostatnia akcja z Ghańczykiem w jednej z głównych ról, bowiem został zmieniony przez Wróblewskiego. W doliczonym czasie piłkę meczową miał rezerwowy Wojciech Zyska, ale odważnie wychodzący Klebaniuk właściwie wykonał swoją robotę. Finalnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który może i był sprawiedliwy, ale nikogo nie zadowolił.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentowali Tomasz Lewandowski i Andrzej Witan.

1 maja o 17:00 Pogoniści podejmą Błękitnych Stargard.

28.04.21, 15:00 – Elbląg

eWinner 2 liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 0:0

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 7. Sebastian Kamiński, 2. Tomasz Lewandowski, 6. Patryk Burzyński, 5. Kamil Wenger – 16. Tomasz Sedlewski (84, 18. Damian Poliński), 22, Klaudiusz Krasa, 15. Aleksander Waniek (78, 94. Wojciech Zyska), 10. Sebastian Bartlewski (61, 11. Orest Tkaczuk), 9. Marcin Bawolik (84, 88. Filip Sobiecki) – 28. Janusz Surdykowski

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 18. Ivan Očenáš, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 19. Miłosz Przybecki, 7. Krzysztof Danielewicz, 55. Oskar Repka, 10. Marcin Kozłowski (71, 17. Bartosz Rymek), 11. Ishmael Baidoo (79, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Żółta kartka: Bartosz Tarachulski 74 (na ławce)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)