niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Smutny powrót kibiców. Garbarnia z kompletem punktów w Siedlcach (fotogaleria)

W meczu 33 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała z Garbarnią Kraków 1:2.

Pogoń do meczu z Garbarnią przystąpiła po czterech z rzędu remisach. W porównaniu do wyjściowego składu z poprzedniego spotkania w jedenastce siedlczan zaszła jedna zmiana. W miejsce zawieszonego Macieja Górskiego wskoczył wracający po pauzie Franciszek Wróblewski.

W pierwszym kwadransie świetną okazję do zdobycia bramki miała Garbarnia. Z rzutu wolnego uderzał Michał Fidziukiewicz, ale piłka nie wylądowała w siatce. Konkretniejsi goście okazali się po upływie pół godziny. Najpierw skutecznie na raty akcję krakowian wykończył Tomasz Kołbon, a dwie minuty później na 2:0 strzałem zza pola karnego podwyższył Daniel Morys. W końcówce pierwszej połowy Pogoń chciała złapać kontakt. Najpierw strzał Krzysztofa Danielewicza trafił w poprzeczkę, a z kolejną próbą kapitana siedlczan poradził sobie Dorian Frątczak. Do przerwy Garbarnia prowadziła 2:0.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyła Pogoń. W 55 minucie skutecznie akcję siedlczan wykończył Ishmael Baidoo i biało-niebiescy odzyskali nadzieje do odwróceniu losów rywalizacji. W kolejnych fragmentach przewagę miała Pogoń, ale nie potrafiła ona rozmontować krakowskiej defensywy. W 84 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Danielewicz, jednak skutecznie między słupkami spisał się bramkarz przyjezdnych. Pogoń po czterech kolejnych remisach w sobotnie popołudnie przegrała z Garbarnią 1:2.

Następna kolejka ligowa zostanie rozegrana w środku tygodnia. Pogoniści w środę 19 maja o godzinie 16:00 zagrają z rezerwami Śląska Wrocław.

15.05.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:2 (0:2)

Bramki: Ishmael Baidoo 55 – Tomasz Kołbon 31, Daniel Morys 33

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 55. Oskar Repka, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 7. Krzysztof Danielewicz, 4. Oskar Sewerzyński (46, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski (81, 15. Piotr Pierzchała), 23. Franciszek Wróblewski (46, 16. Wiktor Preuss) – 19. Miłosz Przybecki

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak – 11. Daniel Morys (58, 55. Mateusz Surma), 47. Kacper Laskoś, 29. Michał Rutkowski, 12. Szymon Pająk (71, 8. Marek Masiuda) – 7. Jakub Górski (65, 9. Błażej Radwanek), 6. Mateusz Duda (58, 10. Kamil Kuczak), 21. Tomasz Kołbon, 15. Grzegorz Marszalik – 91. Michał Fidziukiewicz, 99. Michał Feliks

Żółte kartki: Krzysztof Danielewicz 4, Oskar Repka 77, Ivan Očenáš 90+4 – Mateusz Duda 24, Marek Masiuda 72, Michał Feliks 76

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)