Mazowsze pokonane. Dwójka z kompletem punktów (multimedia)

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku Mazowsze Grójec 3:1.

Drużynę rezerw na spotkanie z Mazowszem wzmocniło 9 zawodników z kadry II-ligowca. Po dłuższej przerwie na boisku pojawił się Krzysztof Kołodziej.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. W 17 minucie to Pogoniści objęli prowadzenie. Po kontrataku gospodarzy Dawid Nojszewski zagrał w pole karne, a tam Grzegorz Wilczyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Pięć minut później było już 2:0. Na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Pierzchała, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 28 minucie Mazowsze złapało kontakt, kiedy to indywidualna akcja Mikołaja Napory zakończyła się golem. Przed przerwą Pogoniści zagrozili bramce Jana Świątka po uderzeniu z dystansu Kamila Dmowskiego, zaś gości (Karola Kasprzyka i Jakuba Derewicza) przed strzeleniem gola powstrzymał Albert Posiadała.

Po zmianie stron niewiele się działo na boisku. Obie drużyny walczyły w środku pola i bardzo mało było akcji podbramkowych. W 77 minucie swoją okazję na wyrównanie miał Hubert Gołąbek, ale uderzył nad bramką. Chwilę potem odpowiedzieli biało-niebiescy, niecelnym strzałem Jakuba Jopka. W doliczonym czasie gry ostateczny cios zadali podopieczni Damiana Guzka. Po szybkiej kontrze do siatki trafił Krystian Mikołajewski i było jasne, że trzy punkty zostaną w Siedlcach. W końcówce meczu zaskoczyć Posiadałę próbował jeszcze Napora, ale bezskutecznie.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 22 maja o 17:00 w Białobrzegach ze świeżo upieczonym mistrzem IV ligi – Pilicą.

16.05.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazowsze Grójec 3:1 (2:1)

Bramki: Grzegorz Wilczyński 17 (s), Piotr Pierzchała 22, Krystian Mikołajewski 90+1 – Mikołaj Napora 28

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 2. Jakub Jopek, 14. Piotr Pierzchała, 18. Marcin Burkhardt, 6. Jakub Grzebieliszewski (90+6, 23. Igor Łęczycki) – 16. Wiktor Preuss (63, 19. Dominik Leszczuk), 17. Przemysław Rodak, 4. Mateusz Piotrowski (63, 22. Krystian Mikołajewski), 8. Kamil Dmowski (74, 7. Krzysztof Kołodziej), 21. Dawid Nojszewski (89, 5. Maciej Litwiński) – 9. Cezary Bujalski (90+3, 55. Sebastian Bober)

Mazowsze: 25. Jan Świątek – 14. Grzegorz Wilczyński, 7. Mariusz Lisiecki, 19. Szymon Iwanowski, 13. Szymon Kołosowski – 17. Karol Kasprzyk (55, 9. Hubert Gołąbek), 15. Jakub Derewicz, 10. Michał Czerepok (70, 3. Adrian Gotlib), 23. Alistair Selamolela, 8. Mateusz Ostrowski (46, 6. Karol Prasek) – 11. Mikołaj Napora

Żółte kartki: Marcin Burkhardt 53, Krystian Mikołajewski 90+1 – Alistair Selamolela 47, Jerzy Engel 47 (na ławce)

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)