niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Przełamanie i bezcenny triumf Pogoni we Wrocławiu

W meczu 34 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław 2:1.

Pogoń do Wrocławia pojechała w poszukiwaniu przełamania, jednak siedlczanie musieli sobie radzić m.in. bez pauzujących Krzysztofa Danielewicza, Oskara Repki oraz Macieja Górskiego.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze. W 9 minucie z rzutu wolnego groźnie, ale niecelnie uderzał Adrian Łyszczarz. Siedlczanie odpowiedzieli skutecznie. Po centrze Ishmaela Baidoo z rzutu rożnego doszło do sporego zamieszania w polu karnym gospodarzy, po którym najlepiej odnalazł się Ivan Očenáš i otworzył wynik rywalizacji. W ostatnim fragmencie pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać. Najpierw ze strzałem Sebastiana Bergiera poradził sobie Bartosz Klebaniuk, a następnie Łyszczarz nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. Na przerwę Pogoń schodziła przy prowadzeniu 1:0.

W drugiej połowie Pogoniści nie stwarzali dogodnych sytuacji, jednak mogli być zadowoleni z rezultatu, który widniał na tablicy wyników. W 68 minucie minimalizm biało-niebieskich zemścił się. Do remisu doprowadził Łyszczarz, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego. W pierwszej akcji po stracie wyrównującej bramki Baidoo trafił z bliska po wrzutce Miłosza Przybeckiego i Pogoń odzyskała utracone prowadzenie. W końcówce jeszcze rezerwy Śląska walczyły o choćby punkt, ale wrocławianie nie potrafili już znaleźć drogi do siatki. Pogoń wygrała 2:1 przy Oporowskiej. To pierwsze zwycięstwo siedlczan od 18 kwietnia.

Następny mecz ligowy siedlczanie rozegrają w niedzielę 23 maja, a ich rywalem będzie KKS Kalisz.

19.05.21, 16:00 – Wrocław

eWinner II liga: Śląsk II Wrocław – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki: Adrian Łyszczarz 68 – Ivan Očenáš 14, Ishmael Baidoo 69

Śląsk II: 1. Bartłomiej Frasik – 6. Igor Maruszak (58, 21. Filip Michalski), 8. Bartosz Boruń, 29. Olivier Wypart, 18. Patryk Caliński, 11. Szymon Krocz – 19. Adrian Łyszczarz, 10. Mateusz Młynarczyk, 33. Adrian Bukowski, 27. Przemysław Bargiel – 9. Sebastian Bergier

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 19. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski, 4. Oskar Sewerzyński, 17. Bartosz Rymek (62, 10. Marcin Kozłowski), 11. Ishmael Baidoo (86, 23. Franciszek Wróblewski) – 29. Rafał Adamek (84, 16. Wiktor Preuss)

Żółte kartki: Patryk Caliński 36, Mateusz Młynarczyk 50, Szymon Krocz 53, Bartosz Boruń 90+2 – Marcin Kozłowski 66, 90+2

Czerwona kartka: Marcin Kozłowski 90+2

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)