niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Niewykorzystana gra w przewadze. Bezbramkowy remis w Siedlcach

W meczu 35 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała KKS Kalisz.

W środku tygodnia Pogoń przełamała się i wygrała we Wrocławie. Na zakończenie tygodnia siedlczanie chcieli pójść za ciosem i ograć walczący o udział w barażach KKS.

Już w pierwszej minucie wynik otworzyć mogła Pogoń. Rafał Adamek przedarł się prawą flanką i płasko dośrodkował, jednak Ishmael Baidoo nie przymierzył dokładnie. KKS odpowiedział niecelnym strzałem Néstora Gordillo z rzutu wolnego. W kolejnych fragmentach inicjatywę mieli goście, ale nie potrafili przekuć tego w konkrety. Obaj bramkarze w pierwszej połowie nie mieli wiele pracy i zakończyła się ona bezbramkowym remisem.

Kaliszanie zaliczyli koszmarny początek drugiej połowy. W 48 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Michał Borecki. Pogoń grała więc od praktycznie całą połowę z przewagą jednego zawodnika. Pogoń nie potrafiła jednak zdominować rywala. Po godzinie gry Oskar Repka główkował nad poprzeczką po wrzutce Baidoo z rzutu rożnego. W ostatnim kwadransie KKS zaczął groźnie kontrować, ale żadna z nich nie zakończyła się klarowaną okazją. Pogoń także nie znalazła drogi do siatki kaliszan i spotkanie zakończyło się rozczarowującym wynikiem 0:0.

W następnej kolejce Pognistów czeka wyjazdowe starcie z Wigrami Suwałki.

23.05.21, 16:05 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – KKS Kalisz 0:0

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 19. Miłosz Przybecki (80, 2. Krystian Miś), 55. Oskar Repka, 4. Oskar Sewerzyński (71, 10. Marcin Kozłowski), 7. Krzysztof Danielewicz, 11. Ishmael Baidoo (71, 23. Franciszek Wróblewski) – 29. Rafał Adamek (58, 22. Maciej Górski)

KKS: 33. Michał Molenda – 9. Romans Mickevičs (52, 24. Bartłomiej Putno), 15. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 16. Tomasz Hołota, 21. Marcin Radzewicz – 37. Nikodem Zawistowski, 6. Andrzej Kaszuba (86, 5. Bartosz Waleńcik), 11. Michał Borecki – 14. Mateusz Majewski (52, 23. Adrian Łuszkiewicz), 18. Néstor Gordillo (86, 7. Bartłomiej Maćczak)

Żółte kartki: Marcin Kozłowski 73 – Michał Borecki 40, 48, Ryszard Wieczorek 41 (na ławce), Andrzej Kaszuba 84, Bartłomiej Maćczak 90+3

Czerwona kartka: Michał Borecki (48, za drugą żółtą)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)