niedziela, 5 maja 2024r.

Pogoń II walczy do końca. Zwycięstwo na stadionie ROSRRiT (fotogaleria)

Pogoń II walczy do końca. Zwycięstwo na stadionie ROSRRiT

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały na głównym boisku stadionu ROSRRiT Oskara Przysucha 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Krystian Mikołajewski.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu zmiany boiska. Mecz rozegrany na głównej płycie stadionu ROSRRiT. W drużynie Pogoni w wyjściowym składzie pojawiło się dziesięciu zawodników z kadry II-ligowca.

Pierwsza połowa była wyrównana i nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. W 9 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Wiktor Preuss. Pogoniści próbowali zagrozić bramce Oskara po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Marcina Burkhardta, jednak nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Więcej działo się w drugiej połowie meczu. Już w 48 minucie z prawej strony dośrodkowywał Franciszek Wróblewski, piłka trafiła do Krystiana Mikołajewskiego, który umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to wymiana ciosów obu drużyn. Ze strony gości z rzutu wolnego niecelnie uderzył Michał Bojek, zaś z Pogoni okazji na gola nie wykorzystali Mateusz Piotrowski i Cezary Bujalski. W końcówce Oskar próbował za wszelką cenę wyrównać (uderzał m.in Cezary Kubryn), lecz obrona siedlczan była nie do przejścia.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie MKP Pogoń II rozegra za tydzień w sobotę 5 czerwca o 17:00 w Pionkach z Prochem.

30.05.21, 11:20 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Oskar Przysucha 1:0 (0:0)

Bramki: Krystian Mikołajewski 48

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 21. Maciej Kołoczek, 55. Piotr Pierzchała, 18. Marcin Burkhardt, 19. Przemysław Misiak (46, 2. Igor Łęczycki) – 16. Wiktor Preuss (9, 9. Cezary Bujalski), 6. Mateusz Piotrowski, 4. Oskar Sewerzyński (46, 17. Przemysław Rodak), 22. Dominik Leszczuk (46, 14. Krystian Mikołajewski), 23. Franciszek Wróblewski (88, 8. Kamil Dmowski) – 7. Bartosz Rymek (80, 5. Dawid Nojszewski)

Oskar: 30. Wiktor Grzyb – 17. Michał Bojek, 92. Mateusz Gromski, 8. Dawid Sala (58, 15. Dominik Wajs), 16. Oskar Szczodry (72, 6. Tomasz Janiszewski; 87, 77. Paweł Wieczorek) – 9. Paweł Kowalczyk, 12. Patryk Czarnota, 2. Przemysław Wicik (45+2, 27. Jan Głowacki), 10. Tomasz Zagórski, 18. Piotr Kornacki – 11. Cezary Kubryn

Żółte kartki: Dominik Leszczuk 17, Marcin Burkhardt 52, Albert Posiadała 83, Damian Guzek 85 (na ławce), Krystian Mikołajewski 90+3, Mateusz Piotrowski 90+3 – Paweł Kowalczyk 37, Piotr Kornacki 75, Łukasz Wiśnik 90 (na ławce)

Sędzia: Piotr Lewandowski (Warszawa)