wtorek, 25 czerwca 2024r.

Biały dym nad halą EXPO XXI. MZPN ma nowego prezesa (fotogaleria)

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ma nowego prezesa. Po 21 latach Zdzisława Łazarczyka zastąpił Sławomir Pietrzyk.

Wczesnym popołudniem 11 czerwca do hali EXPO XXI w Warszawie tłumnie przybyli ludzie tworzący futbol na Mazowszu – od Ostrołęki do Radomia, od Płocka do Siedlec. Frekwencja zaskoczyła organizatorów, którzy nie przygotowali odpowiedniej liczby krzeseł. Stali bywalcy przyznawali, że nie spodziewali się tak wielu delegatów. W głosowaniu testowym wzięło udział 501 osób. – Tego jeszcze nie grali – powiedział rzecznik prasowy MZPN.

Waldemar Trochimiuk został wybrany na przewodniczącego zebrania. W rolę jego zastępcy wcielił się Jakub Laskowski.

Po weryfikacji komisji mandatowej okazało się, że na walne stawiło się 521 delegatów na 569 uprawnionych do głosowania. Frekwencja zbliżyła się do 92%. Na zainteresowanie wyborami wpłynęło odejście prezesa Zdzisława Łazarczyka, który zakończył swoją misję po 21 latach. Ochotę na schedę po nim mieli Artur Kolator, Roman Kosecki oraz Sławomir Pietrzyk.

– Z boiskiem pożegnałem się w środę przy okazji finału mazowieckiego Pucharu Polski, w którym Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Legią II Warszawa. Teraz żegnam się z wami – powiedział ustępujący prezes.

Delegaci nagrodzili Łazarczyka owacją na stojąco oraz odśpiewali mu „sto lat”. Kilka chwil później przegłosowano absolutorium dla ustępującego zarządowi (357 głosów za na 385). Ważnym punktem obrad były wystąpienia trzech muszkieterów żądnych posady prezesa.

– Nic o was bez was. Razem możemy zmienić futbol na Mazowszu. Jestem człowiekiem kompromisu – powiedział Kolator.

– Jako prezes MZPN będę opiekował się wszystkimi klubami na Mazowszu. Chcę naszą piłkę ruszyć. Moim hasłem jest „Mazowsze silne razem” – mówił Kosecki.

– Związek powinien być transparentny. Chciałbym, żeby to państwo decydowali o tym jak wydatkowany będzie budżet – zapowiedział Pietrzyk.

Temat siedlecki pojawił się przy okazji wystąpienia Mirosława Starczewskiego. – Jestem absolutnie za tym, żeby trenerzy byli działaczami. Warto jednak poinformować wszystkich którzy nie wiedzą, że przy okazji wyborów prezesa OZPN Siedlce przywieziono kilkunastu trenerów w walizce i to oni zdecydowali o wyniku – powiedział Starczewski.

– Jeżeli ktoś mówi, że byliśmy kupieni czy skorumpowani w Siedlcach to jest nieprawda. Nikt nie pomagał nam wybierać władz naszego związku – odparował Artur Wocial, prezes Tygrysa Huta Mińska.

W wyniku pierwszej tury wyborów kandydaci uzyskali następujące wyniki: Artur Kolator (136), Roman Kosecki (173), Sławomir Pietrzyk (192). Do finałowej rundy przeszli dwaj ostatni. Wygrał Pietrzyk stosunkiem 303 do 200.

Do nowego zarządu MZPN weszli: Sebastian Dzisiewicz (185 głosów), Artur Całka (178), Sławomir Stempniewski (177), Artur Kolator (174), Piotr Grzegrzółka (161), Dominik Gawor (158), Grzegorz Ziółkowski (155), Dariusz Kluge (151), Włodzimierz Kownacki (151), Robert Parzonka (145), Waldemar Mrugała (142), Kamil Witkowski (132), Tomasz Mrozek (130), Piotr Woźnica (130), Adam Orlikowski (123), Waldemar Trochimiuk (116), Jacek Kozłowski (109). W głosowaniu z naszego regionu przepadli Łukasz Firus i Andrzej Kuć.

Komisję Rewizyjną stworzyli Ula Pacyga-Glanowska (170), Jarosław Banach (155), Kinga Piotrowska (137), Marek Waliszewski (129) oraz Aleksander Piechowicz (94).

Delegatami z ramienia MZPN na wyborach Polskiego Związku Piłki Nożnej będą Sławomir Pietrzyk (183), Waldemar Trochimiuk (149), Artur Kolator (145) i Dariusz Kluge (105).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;