niedziela, 23 czerwca 2024r.

Sporo nowych twarzy na treningu Pogoni (fotogaleria)

Na pierwszym treningu Pogoni Siedlce w tym tygodniu nie brakowało nowych twarzy.

W treningu wzięło udział 27 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Oprócz Rafała Misztala i Alberta Posiadały trenował Jakub Kielak (Tygrys Huta Mińska).

Jeżeli chodzi o defensorów to okazję zaprezentowania się otrzymali dwaj defensorzy Pogoni Szczecin: Michał Kwiecień (rocznik 2001) i Wiktor Żurawski (2003). Zdecydowanie bliżej do transferu, a konkretnie wypożyczenia, temu pierwszemu. Na środku obrony miał też okazję zaprezentować swoje umiejętności Marcin Paczkowski, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Wychowanek Pogoni ostatnio grał w Olimpii Zambrów. W poprzednim sezonie dzielił szatnię z Pawłem Łydkowskim, który po rozwiązaniu kontraktu z KKS Kalisz być może też pojawi się na jednym z najbliższych treningów Pogoni.

Inną znaną twarzą był Adam Dobosz. Pochodzący z Sadownego boczny obrońca lub wahadłowy ostatnio grał w Sokole Ostróda. Jesienią 2014 roku grał w Pogoni II Siedlce. Ostatnim ze sprawdzanych obrońców był Kacper Pietrzyk. 22-letni środkowy obrońca ostatnio reprezentował Stal Stalowa Wola. Co ciekawe, jego ojciec jest prezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Ostatnim z testowanych defensorów był Krzysztof Kulczak (2000, Warta Międzychód).

Wśród pomocników najlepsze wrażenie na obserwatorach zrobił Michał Kobiałka, do niedawna gwiazda III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski. Poza nim sprawdzani byli też Igor Korczakowski (1998, Górnik Łęczna) i Kacper Rapińczuk (rocznik 1999, Grom Nowy Staw). Ponownie w treningu wziął udział Miguel López, który lada dzień powinien podpisać kontrakt z Pogonią. Zabrakło za to Mateusza Piotrowskiego, który pojawił się na treningu Widzewa Łódź.

Zza linii bocznej zajęciom przyglądał się Wojciech Trochim. Doświadczony ofensywny pomocnik pochodzi z Mińska Mazowieckiego, a ostatnio grał w III-ligowym KS Wiązownica. Z Pogonią miał okazję rywalizować jako piłkarz Sandecji Nowy Sącz w I lidze.

Jeżeli chodzi o napastników to sprawdzany był Krystian Białas. 20-latek w poprzednim sezonie III ligi zdobył 11 bramek w 30 meczach Pelikana Łowicz.

Kolejni nowi zawodnicy mają pojawić się we wtorek. Okazją do sprawdzenia ich możliwości w warunkach bojowych będzie środowy sparing ze Zniczem Pruszków.

Kadra Pogoni na treningu

Bramkarze: Jakub Kielak, Rafał Misztal, Albert Posiadała

Obrońcy: Adam Dobosz, Maciej Kołoczek, Krzysztof Kulczak, Michał Kwiecień, Miguel López, Krystian Miś, Marcin Paczkowski, Kacper Pietrzyk, Julien Tadrowski, Wiktor Żurawski

Pomocnicy: Michał Kobiałka, Igor Korczakowski, Marcin Kozłowski, Dominik Leszczuk, Dawid Nojszewski, Wiktor Preuss, Miłosz Przybecki, Kacper Rapińczuk, Bartosz Rymek, Franciszek Wróblewski

Napastnicy: Krystian Białas, Cezary Bujalski, Maciej Górski, Michał Litwa

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

12 odpowiedzi

 1. Ale będą super wzmocnienia.Piłkarze grający w 3 i 4 lidze.Paczka lub Łydka już grali w Pogoni i nic nie zawojowali ,musieli pójść na wypożyczenia.
  Z tymi piłkarzami to na pewno awansujemy do1 ligi bez baraży.

  1. Do I ligi ??? Pogon w najblizszym sezonie bedzie musiala mocno walczyc zeby nie spasc lige nizej. Takie beda fakty.

 2. Czekamy na te nazwiska , co Pan Prezes MALETKA nie chcial ujawnic, bo narazie to ich nie widac…

 3. Pogoń w tym momencie nie jest klubem pierwszego czy drugiego wyboru dla zawodników szukających zatrudnienia w II lidze. Klubów o większym potencjale finansowym, z większych miast jest sporo. Pogoń w swoim położeniu finansowo-organizacyjnym powinna skupić się na przyciąganiu zawodników potencjalną możliwością promocji i rozwoju w klubie. Baza treningowa i zaplecze jest na wysokim poziomie, ale już poziom sztabu szkoleniowego niestety nie. Poczta pantoflowa w piłce jest jak wszędzie bardzo skuteczna, wieści i opinie rozchodzą się błyskawicznie. Moim zdaniem należałoby w ogóle zastanowić się nad sensem egzystowania klubu na poziomie II ligi w takiej formule jaka jest teraz. Nie ma żadnego planu, wszystkie działania są powierzchowne, na teraz albo na wczoraj. Taka sytuacja ma miejsce od dawna i to jest ogólnie problem polskiej piłki, nie tylko w Siedlcach. Z takim potencjałem zaplecza treningowego Pogoń mogłaby być klubem, który przynajmniej na poziomie ściany wschodniej Polski czy nawet lokalnie, patrząc na dawne województwo siedleckie kusiłby młodych chłopaków aspirujących do profesjonalnej piłki. Do realizacji takiego scenariusza potrzebna jest przede wszystkim wizja, szersze spojrzenie na sport w mieście i zadanie sobie kilku pytań. Po co ten sport jest? Komu on jest potrzebny? Kto ze sportu w mieście powinien czerpać korzyści? Jak takie zmiany przeprowadzić?Niestety do tego pewnie nigdy nie dojdzie bo wszyscy z tyłu głowy mają potrzebę wyniku na już w zespole seniorskim, co odbija się tylko na funkcjonowaniu zespołów juniorskich.

  1. Ten post to pisał pewnie ktoś z UM.Pan.S. już dawno dawał do zrozumienia,że należało by zlikwidować w Siedlcach seniorską piłkę i zająć się szkoleniem dzieci./Akademia piłkarska/ale ci młodzi przyszli piłkarze powinni mieć potem gdzie grać. Nie wszyscy zostaną Lewandowskim.Młodych i zdolnych rozgrabią wielkie kluby a pozostali nie będą mieli gdzie grać.
   Pogoń grająca na szczeblu centralnym jest wizytówką miasta na cały kraj.
   Logo miasta na koszulkach zawodników jeżdzi po całej Polsce.To jest reklama Siedlec panieS.

 4. Widać dobrą robotę sztabu i zarządu przy selekcji piłkarzy. W klubie pojawiło się kilku bardzo ciekawych zawodników. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed sezonem. Oby tak dalej panowie!

 5. A po co banować. Jest jeden sposób: nie odpowiadać na jego komentarze i nie dawać żadnych łapek. Sam odejdzie jak nie będzie miał takiego paliwa.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;