piątek, 3 maja 2024r.

Szybki koniec Pogoni. Siedlczanie pokonani już w rundzie wstępnej (fotogaleria)

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Pogoń Siedlce przegrała u siebie z Olimpią Elbląg 0:3 i błyskawicznie pożegnała się z rozgrywkami.

Pogoń zmagania w Pucharze Polski w związku z zajętym miejscem w rozgrywkach II ligi w poprzednim sezonie musiała zacząć od rundy wstępnej. W niej siedlczanie podejmowali Olimpię Elbląg.

Pierwsze minuty toczone były w bardzo spokojnym tempie. Szczęścia szukał m.in. Wojciech Trochim, ale jego uderzenie z rzutu wolnego nie sprawiło zagrożenia. W 14 minucie po raz pierwszy zaatakowała Olimpia. Na strzał zza pola zdecydował się Jan Sienkiewicz, czym zaskoczył siedlecką defensywę i goście objęli prowadzenie. W kolejnych fragmentach niewiele działo się na murawie, a Pogoń nie była w stanie wykreować żadnego zagrożenia pod bramką gości z Elbląga. Do przerwy Olimpia miała przewagę jednego trafienia.

W drugiej połowie siedlczanie chcieli ruszyć do odrobienia strat. W pierwszych minutach zza pola karnego strzelał Cezary Deminiuk, jednak jego uderzenie okazało się niecelny. Po godzinie gry drugi cios zadała natomiast Olimpia. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się João Guilherme i przyjezdni mieli już dwie bramki przewagi. W kolejnych minutach Olimpia mogła podwyższyć prowadzenie, ale nie potrafiła wykorzystać dobrych okazji, a między słupkami wykazał się Rafał Misztal. W 68 minucie goście dopięli swego. Szymon Stanisławki dograł do Piotra Kurbiela, a ten podwyższył na 3:0. Gospodarze nie byli w stanie zdobyć, mimo sporej liczby strzałów, choćby honorowej bramki i już w rundzie wstępnej pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski.

W zespole Olimpii wystąpił były Pogonista Piotr Kurbiel, natomiast w siedleckiej drużynie zagrał Cezary Demianiuk, który w przeszłości bronił braw klubu z Elbląga.

PLANY POGONI

W niedzielę 8 sierpnia o godzinie 17:00 Pogoniści rozegrają pierwszy domowy mecz w lidze. Rywalem biało-niebieskich będą rezerwy Śląska Wrocław.

04.08.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Fortuna PP: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:3 (0:1)

Bramki: Jan Sienkiewicz 14, João Guilherme 60, Piotr Kurbiel 68

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 18. Miguel López, 19. Maciej Wichtowski, 5. Robert Majewski, 3. Michał Kwiecień – 23. Franciszek Wróblewski (69, 6. Mateusz Piotrowski), 9. Wojciech Trochim (69, 2. Krystian Miś), 14. Michał Kobiałka (46, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski (46, 22. Maciej Górski) 25. Cezary Demianiuk (58, 7. Miłosz Przybecki) – 15. Eduards Višnakovs

Olimpia: 59. Paweł Rutkowski – 25. Adrian Piekarski, 13. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger – 7. João Guilherme (81, 3. Łukasz Sarnowski), 8. Hubert Krawczun, 17. Jan Sienkiewicz (87, 21. Sebastian Milanowski), 23. Miłosz Kałahur – 9. Marcin Bawolik (81, 6. Bartosz Danowski), 94. Szymon Stanisławski, 11. Piotr Kurbiel (75, 20. Jakub Branecki)

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)