piątek, 3 maja 2024r.

Pogoń znów bez błysku. Siedlczanie przegrali w Elblągu (fotogaleria)

W meczu 4 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:2.

Pogoń do Elbląga pojechała w dobrych nastrojach, gdyż w miniony weekend udało się wygrać po raz pierwszy w tym sezonie. Siedlczanie pokonali Hutnik Kraków 3:1 i w środowym meczu z Olimpią chcieli pójść za ciosem.

Od początku spotkania niewiele działo się na murawie, a obaj bramkarze nie mieli wiele pracy. W 18 minucie podanie za plecy obrońców dostał Piotr Kurbiel, ale zabrakło mu miejsce nad oddanie skutecznego strzału. Kilkanaście minut później groźnie zrobiło się po centrze z rzutu wolnego, Olimpijczycy sugerowali, że piłka przekroczyła już linię bramkową, jednak zdaniem arbitra w tej sytuacji bramka nie padła. W końcówce pierwszej połowy w końcu zaatakowali także siedlczanie. Najpierw Miłosz Przybecki wyłożył piłkę do Macieja Górskiego, jednak ten fatalnie spudłował. Chwilę później czujność Andrzeja Witana strzałem zza pola karnego sprawdził Mateusz Piotrowski, ale do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej części w 49 minucie Bartosz Rymek przebiegł z piłkę kilkadziesiąt metrów, po czym oddał ją Górskiemu. Strzał najskuteczniejszego piłkarza Pogoni zablokował Michał Czarny, jednak futbolówka nabrała niespodziewanej paraboli i niemal przelobowała Witana. W kolejnych minutach aktywny był Jan Sienkiewicz, który dwukrotnie był blisko trafienia do siatki siedlczanie. W końcu po centrze z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Kurbiel. W końcowych fragmentach w pole karne siedlczan przedarł się Miłosz Kałahur i był nieprzepisowo powstrzymywany przez Macieja Wichtowskiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Wenger. Pogoń stać było jedynie na honorowe trafienie Górskiego z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Wiktor Preuss. To po jego zagraniu jeden z piłkarzy Olimpii zagrał ręką. Pogoń przegrała 1:2 i z Elbląga wraca bez punktów.

W zespole Olimpii zagrali byli siedlczanie Piotr Kurbiel oraz Andrzej Witan, natomiast w zespole Pogoni wystąpił Cezary Demianiuk, który w przeszłości grał w drużynie z Elbląga.

Następny mecz siedlczanie mają zaplanowany na niedzielę, a ich rywalem będzie Motor Lublin.

18.08.21, 17:30 – Elbląg

eWinner II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 2:1 (0:0)

Bramki: Piotr Kurbiel 70, Kamil Wenger 82 (k) – Maciej Górski 90+6 (k)

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 7. João Guilherme, 25. Adrian Piekarski, 13. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger, 23. Miłosz Kałahur – 8. Hubert Krawczun (62, 94. Szymon Stanisławski), 22. Klaudiusz Krasa, 17. Jan Sienkiewicz – 11. Piotr Kurbiel (90, 9. Marcin Bawolik), 21. Sebastian Milanowski (75, 3. Łukasz Sarnowski)

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 27. Julien Tadrowski (84, 11. Wiktor Preuss), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki (84, 20. Cezary Bujalski), 6. Mateusz Piotrowski, 17. Bartosz Rymek (72, 15. Eduards Višņakovs), 14. Michał Kobiałka (72, 10. Marcin Kozłowski), 23. Franciszek Wróblewski (67, 56. Cezary Demianiuk) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Sebastian Milanowski 34, Miłosz Kałahur 40, Adrian Piekarski 86, Kamil Wenger 90+3 – Julien Tadrowski 30, Miłosz Przybecki 40, Maciej Górski 50, Bartosz Rymek 61, Marcin Kozłowski 87, Mateusz Piotrowski 90+4

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)