czwartek, 2 maja 2024r.

Domowy koncert Pogoni. Motor rozbity w Siedlcach (fotogaleria)

Domowy koncert Pogoni. Motor rozbity w Siedlcach

W meczu 5 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała z Motorem Lublin 4:2 i w końcu zainkasowała komplet punktów przed własną publicznością.

SYTUACJA WYŚJCIOWA

Pogoń po środowej porażce w Elblągu intensywny tydzień kończyła domowym starciem z Motorem Lublin.

Od początku obie drużyny ruszyły do ofensywy. Już po upływie kilkudziesięciu sekund dobrą okazję miał Maciej Górski, ale trafił w Seweryna Kiełpina. W 3 minucie strzelał Damian Sędzikowski i po nie najlepszej obronie Bartosza Klebaniuka skuteczną dobitką popisał się Michał Fidziukiewicz. Przed upływem kwadransa siedlczanie szukali okazji do wyrównania, jednak strzał Franciszka Wróblewskiego trafił w środek bramki. W 13 minucie z indywidualną akcją ruszył Cezary Demianiuk, którą zakończył idealnym strzałem i było 1:1. W kolejnych fragmentach na murawie działo się nieco mniej. Po obu stronach najlepsze okazje mieli strzelcy bramek, ale nie potrafili ponownie trafić do siatki. W 43 minucie w niezłej sytuacji znalazł się Bartosz Rymek, jednak posłał on piłkę ponad poprzeczką, a chwilę później doskonałą kontrę popsuł Demianiuk. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił jeszcze Maciej Wichtowski i do przerwy utrzymywał się rezultat remisowy.

Na początku drugiej połowy obie drużyny wypracowały sobie kolejne sytuacji. W Motorze uderzał Sędzikowski, z kolei po stronie Pogoni próbował Górski. W 53 minucie Pogoń miała rzut wolny tuż sprzed pola karnego i strzelając po rykoszecie do siatki trafił Maciej Wichtowski. Siedlczanie poszli za ciosem. 180 sekund później przeprowadzili zabójczą kontrę, którą wykończył Demianiuk, notując dublet. Nie był to koniec koncertu biało-niebieskich. W 60 minucie kolejną szybką akcją popisali się gospodarze, a tym razem do siatki trafił Rymek. W kolejnych fragmentach Motor bezskutecznie starał się zmniejszyć rozmiary porażki. W 85 minucie po strzale głową gola na 2:4 strzelił Maciej Firlej. Więcej goli już nie padło, Pogoń w końcu wygrała u siebie i mogła cieszyć się z trzech punktów.

W zespole Motoru zagrali byli Pogoniści Piotr Ceglarz oraz Maciej Firlej, natomiast w siedleckim zespole wystąpili zawodnicy z przeszłością w ekipie z Lublina Julien Tadrowski, Robert Majewski oraz Bartosz Rymek.

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z GKS Bełchatów.

22.08.21, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga:  Pogoń Siedlce – Motor Lublin 4:2 (1:1)

Bramki: Cezary Demianiuk 13, 56, Maciej Wichtowski 53, Bartosz Rymek 60 – Michał Fidziukiewicz 3, Maciej Firlej 85

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 27. Julien Tadrowski, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (60, 11. Wiktor Preuss) – 7. Miłosz Przybecki, 17. Bartosz Rymek (81, 21. Dominik Leszczuk), 6. Mateusz Piotrowski, 56. Cezary Demianiuk (70, 10. Marcin Kozłowski), 23. Franciszek Wróblewski (81, 20. Cezary Bujalski) – 22. Maciej Górski (81, 15. Eduards Višņakovs)

Motor: 87. Seweryn Kiełpin – 27. Piotr Kusiński, 4. Wojciech Błyszko, 91. Ariel Wawszczyk, 3. Kamil Rozmus – 33. Vitinho (60, 7. Maciej Firlej), 6. Tomasz Swędrowski, 20. Damian Sędzikowski (79, 76. Cezary Polak), 77. Piotr Ceglarz (79, 9. Krzysztof Ropski), 45. Adam Ryczkowski (60, 17. Filip Wójcik) – 8. Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Maciej Górski 26, Julien Tadrowski 64 – Marek Saganowski 45 (na ławce)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)