czwartek, 2 maja 2024r.

Bezbarwny występ Pogoni w Bełchatowie. Spadkowicz ograł siedlczan

W meczu 6 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z GKS Bełchatów 0:2.

Pogoń do Bełchatowa pojechała po domowym przełamaniu i domowym zwycięstwie nad Motorem Lublin. Siedlczanie chcieli pójść za ciosem w starciu z GKS

W pierwszej połowie niewiele działo się na murawie, ale lepsze okazje wypracował sobie zespół gospodarzy. Już w pierwszym kwadransie niezłe okazje mieli Mateusz Gancarczyk oraz Artur Golański, jednak oba strzały poszybowały obok bramki. Pogoń najgroźniejszą sytuację miała w 25 minucie, ale z uderzeniem Wiktora Preussa poradził sobie Kewin Komar. Przed przerwą wynik otworzyć mógł Damian Warnecki, ale i jemu zabrakło nieco do szczęścia. Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę ponownie lepiej i od ataków zaczęli gospodarze. W 54 minucie po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez siedlczan strzał zza pola karnego oddał Damian Warnecki i było 1:0 dla gospodarzy. W kolejnych fragmentach GKS kontrolował przebieg spotkania. a w 71 minucie po strzale Artura Golańskiego i rykoszecie zrobiło się 2:0. Pogoniści do końca walczyli, aby wrócić do gry, ale ta sztuka im się nie udała. W doliczonym czasie w poprzeczkę trafił jeszcze Maciej Górski, jednak wynik już się nie zmienił. GKS ograł Pogoń 2:0.

W zespole Pogoni zagrał Cezary Demianiuk, który w przeszłości bronił barw GKS Bełchatów.

Najbliższy mecz Pogoni z rezerwami Lecha Poznań został przełożony. W związku z tym siedlczanie kolejne spotkanie ligowe rozegrają 10 września w Krakowie z Garbarnią.

28.08.21, 16:00 – Bełchatów

eWinner II liga:  GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Damian Warnecki 54, Artur Golański 71

GKS B.: 22. Kewin Komar – 77. Mateusz Gancarczyk (85, 29. Kamil Mizera), 69. Kajetan Kunka, 38. Martin Klabník, 2. Mateusz Szymorek – 7. Damian Warnecki (81, 16. Mikołaj Grzelak), 9. Waldemar Gancarczyk, 17. Marcin Ryszka, 8. Artur Golański (85, 18. Mateusz Kempski), 10. Dawid Flaszka (80, 30. Łukasz Wroński) – 11. Szymon Sołtysiński (73, 72. Adrian Bielka)

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 27. Julien Tadrowski, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 16. Wiktor Preuss (87, 32. Dawid Nojszewski), 17. Bartosz Rymek (74, 14. Michał Kobiałka), 6. Mateusz Piotrowski (74, 10. Marcin Kozłowski), 23. Franciszek Wróblewski – 22. Maciej Górski, 56. Cezary Demianiuk (68, 15. Eduards Višņakovs)

15 odpowiedzi

1. Tak czułem ze przegrają.Co roku ta sama śpiewka,,bo nowa drużyna musza się zgrać’’co roku się zgrywają i co?nic! A góra tabeli odjeżdża.Mam już dosyć ile sezonów będziemy czekać?Mam wrażenie ze 1liga to tylko wspomnienie.Ale Zbyszek pewnie sądzi inaczej?

2. Najsmieszniejsze jest to jak po jednym zwycięskim meczu jest podniecenie jakich to Pogoń nie ma super piłkarzy i super trenera. Logiczne ze grajac caly sezon zwyciestwa musza sie zdarzac. Nawet Ostroda bedzie cos tam punktowac. Prawda jest taka ze Pogoń z tym trenerem nie zrobi juz żadnego kroku do przodu i dla dobra klubu trzeba się z nim rozstać. Zarząd do roboty w koncu bo ci choopcy maja potencjal! A wam Kibicom życzę żeby jedno zwycięstwo nie mydlilo wam oczu

1. Od kąd nasze F3 zaakceptowało zgodę z Radomiakiem mam wywalone na młyn i ich ruch kibicowski.
      Szkoda…mks

3. Wlasnie wracamy z meczu Tarantula won z klubu gosciu bez ambicji stoj dalej i machaj rekami to na pewno ktos Ci odmacha . Moglismy przegrac to conajmniej 6 bramek w d..
    Klebaniuk tak samo stoi na bramce i tylko stoi dramat

1. Z meczu od kolegi sprzed telewizora bo ja bylem i nikogo oprocz naszej ekipy nie bylo chyba ze jestes pilkarzem

Nie kazdy sie wygrywa. Wedlug mnie druzyna dzis nie wyszla na boisko
      Oprocz w 1 polowie Czarka Macka Gorskiego Misia po przerwie walczyli Koziolek Wichtowski Kobialka Wroblewski Gorski

1. Szkoda ze Koziolek i Kobialka wchodzą w 75′ jak juz jest praktycznie po meczu 🙂

2. O czym ty tutaj napisałeś pseudo Karabin
      Nasza ekipa była na meczu Tokarski, Sulej, Bieniek i Ja
      Nie było nikogo więcej!!! Z jakiego ty meczu wracasz? Napisz sektor w którym siedziałeś!!!
      Każdy ma prawo do swojej oceny wydarzeń na murawie, ale twój wpis świadczy że poprostu ciebie tam nie było, a trener Tarachulski siedział na ławce obserwując mecz i nie machał rękami
      I to my wracamy z Bełchatowa
      Mocno Pogoń! Kibicem się jest a nie bywa

4. Trener do WYMIANY I TO NATYCHMIAST – PANIE MALETKA co jest GRANE!!! Co tu sie od%^&* !!!!

5. Śmiech na sali z takim trenerkiem …. ileż można tego się oglądać nie dało !

1. Tak jak myślałam. Zwycięstwo nad Motorem było wypadkiem przy pracy.
      Z tym trenerem Pogoń nie ma żadnej przyszłości.
      TARACHULSKI MUSI ODEJŚĆ.
      Panie Maletka czas na zmianę trenera.
      Dość tego cyrku.

6. Cóż, tym razem się nie udało, choć zabrakło naprawdę niewiele. Jestem przekonany, że solidnie przepracowane najbliższe dwa tygodnie pozwolą na wywiezienie z grodu Kraka 3 punktów i zapoczątkowanie zwycięskiego marszu w górę tabeli.
    Gołym okiem widać, że Bartosz Tarachulski dwoi się i troi i rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, ale na cuda musimy jeszcze trochę poczekać. Każdy inny trener rzuciłby już ręcznik i gorzko zapłakał nad chimeryczną postawą swoich podopiecznych, ale nie Bartosz. Co to to nie! Znając ambicje popularnego Tarantuli, jestem święcie przekonany, że będzie niestrudzenie kontynuował misję budowania Wielkiej Pogoni i nie spocznie póki nie dopnie tego celu. Zawstydzi Syzyfa, pokazując mu jak gładko można wtoczyć kamień na szczyt góry z napisem ‚I liga’, niczym Odyseusz zaśmieje się w twarz Scylli i Charybdzie przepływając dostojnie pomiędzy nimi z biało-niebieską flagą na maszcie, da pstryczka w nos Tezeuszowi dusząc Minotaura nicią Ariadny. Wspomnicie jeszcze moje prorocze słowa.
    Cieszy też, zwłaszcza w czasach gonitwy za poklaskiem tłumu, kredyt zaufania dany Trenerowi przez Zarząd. Prezes Maletka znany jest w piłkarskim środowisku z bezkompromisowych rozwiązań i już dawno (i bez mrugnięcia okiem) pozbyłby się Bartka, gdyby tylko dostrzegł jakieś mankamenty w jego trenerskim warsztacie. My kibice jesteśmy zbyt maluczcy, żeby podważać kompetencje sterników Pogoni, którzy na każdym kroku udowadniają, że przedkładają dobro klubu ponad wszystko. Zrozummy to wreszcie! I niech każdy sympatyk Pogoni, który (co przyznaję ze smutkiem) staje się nad wyraz aktywny na tym forum zwłaszcza po porażkach naszej drużyny, przemyśli swoje dotychczasowe zachowanie, uderzy mocno w pierś i zwyczajnie przeprosi za okazywany tutaj niejednokrotnie brak wiary w słuszność obranej strategii rozwoju klubu z podmiotową rolą Pana Tarachulskiego. Wspierajmy, a nie krytykujmy, przedstawiajmy merytoryczne argumenty, a nie zuchwale obrzucajmy kalumniami, wysyłajmy wyrazy wsparcia za ten bezinteresowny trud, a nie szkalujmy. Serdecznie o to apeluję.

Z piłkarskimi pozdrowieniami

7. Całkiem fajny mecz. Zabrakło szczęścia i odrobiny zgrania. Bardzo dobre zmiany świadczą, że trener wie co poprawić w działaniu drużyny. W następnym meczu będzie lepiej!

8. Nagle przestał grac Trochim i Przybecki? Pewnie powiedzieli slowo za dużo trenerkowi

9. Niestety tym razem Pogoń przegrywa. Według mnie będzie to drużyna środka tabeli. Spaść, nie spadnie, awansować też raczej będzie ciężko. Jednocześnie zapraszam wszystkich kibiców siedleckich na mecze Widzewa do Łodzi. Niesamowita atmosfera i doping na stadionie jak nigdzie w Polsce. Pozdrawiam.