piątek, 14 czerwca 2024r.

Czekam na rozwiązania w klubie (wideo)

W siedleckim magistracie odbyła się konferencja prasowa na temat sytuacji w Pogoni Siedlce.

W konferencji wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Sitnik oraz wiceprezydent Robert Szczepanik.

– Coraz więcej dochodzi do mnie nieprawdziwych informacji o funkcjonowaniu MKP Pogoń Siedlce. Na konferencję zaprosiłem zarząd klubu oraz członków Komisji Rewizyjnej, jednak nie skorzystali z zaproszenia. Na początku chciałem przekazać, że Miejski Klub Piłkarski to nie znaczy, że klubem rządzi miasto. Ponad 60 stowarzyszeń w różnych dziedzinach otrzymuje granty z Urzędu Miasta. A problemy są tylko z Pogonią – powiedział prezydent Sitnik.

Prezydent przypomniał, że 31 stycznia 2020 roku została podpisana trzyletnia umowa z MKP na kwotę przekraczającą dwa miliony rocznie, z tego 300 tysięcy złotych miało być przeznaczane na grupy młodzieżowe. Sitnik kilkukrotnie potwierdził, że on wywiązuję się w 100% z zawartej umowy. Przyznał równie, że do tej pory na konto klubu trafiło 9 transz, w tym podwójna w maju. Przy okazji klub parafował aneks, w którym zobowiązał się do tego, że w 2021 roku nie poprosi magistratu o dodatkowe środki.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że klub o swoje kłopoty finansowe oskarża największego sponsora, czyli miasto. Można więc powiedzieć, że także mieszkańców – powiedział Sitnik.

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o tym, że sponsorem Pogoni mogło zostać PGNIG. Prezydent Sitnik przyznał, że nie dotarło do niego żadne pismo w tej sprawie, a na pewno nie rzucał kłód pod nogi stowarzyszeniu.

– Kiedy inwestor zrezygnował trzeba było szukać pieniędzy z każdego możliwego źródło. Jako prezes spotykałem się m.in. z posłem Krzysztofem Tchórzewskim i wicemarszałek Janiną Orzełowską. W maju napisałem list do PGNIG, który został poparty przez posła Tchórzewskiego. Dotarła jednak do mnie informacja, że prezydent Siedlec nie jest zainteresowany kontynuacją projektu Pogoń dla Pogoni – mówił Rafał Maletka na odtworzonym nagraniu.

Prezydent Sitnik zdementował tę informację. Również jednoznacznie stwierdził, że nie popiera pomysłu swojego współpracownika na dzielenie dzieci na miejskie (czytaj: lepsze) i wiejskie (gorsze). Stwierdził również, że żadne z siedleckich stowarzyszeń nie płaci za obiekty w ramach realizacji celów statutowych.

– Jeżeli klub podejmuje zobowiązania nie mając zabezpieczenia finansowego to zawsze źle się kończy. Umawialiśmy się, że Pogoń będzie traktowana biznesowo. To co będzie dalej leży w gestii klubu. Prezydent nie może ingerować w działalność stowarzyszeń. Czekam na rozwiązania w klubie, które pozwolą normalnie funkcjonować – powiedział Sitnik.

Na kolejnym nagraniu prezes Maletka pytał prezydenta: Czy jest możliwość wcześniejszej wypłaty transz należnych za przyszły rok?

– Zdziwienie to mało. Prezes klubu, który otrzymuję grant na kwotę przekraczającą dwa miliony złotych nie wie jak funkcjonuje rok budżetowy? Jeżeli dopuściłbym się naruszenia finansów publicznych to mógłbym wylądować w więzieniu, bo złamałbym prawo. Wytłumaczyłem to prezesowi i obecnym na spotkaniu dyrektorom. Przekonałem się, że wypłacanie klubowi comiesięcznych transz to była znakomita decyzja – odpowiedział Sitnik.

To nie koniec, a dopiero początek zamieszania z Pogonią w roli głównej. Klub planuje zorganizowanie własnej konferencji prasowej. Gdzieniegdzie można usłyszeć, że swoje niezadowolenie mogą też zaprezentować kibice Pogoni.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

 1. „10 września (piątek) prezydent wystosował do mediów zaproszenie na konferencję prasową w sprawie Pogoni. Spotkanie zostało zaplanowane na 13 września (poniedziałek)”

  – to dowód na profesjonalne planowanie pracy przez Sitnika

 2. że pan Sitnik nie miał wpływu na aferę z kroplówkami? a Pan Jastrzębski i Purzycki pojawili się w klubie, za czyją zgodą. Wspólnie rozmontowali solidny zespół, który podniósł się i był mega reklamą miasta za czasów Trenera Prasoła. A po wtrąceniu się lub jak powiedział prezydent ingerowaniu w sprawy Pogoni, oddał stery swoim niekompetenym ludziom, którzy doprowadzili do największej afery z dopingiem w dziejach polskiego sportu i to jest największą urzędową zasługą pana Sitnika.
  Inny temat to kontrakt tarachulskiego, kto to podpisał i dlaczego nie można go rozwiązać, wymiana całej drużyny, o której mówił pan Sitnik, jest łatwiejsza niż zwolnienie słabego trenera?

 3. Kolejna wojna, wywiad, konferencja zaraz rekonferencja czy jest ktoś lub coś żeby to przywrócić do normalności? Wątpię.

 4. a „WITAMINKA”to kogo człowiek? Klubu czy Sitnika? Może wszystkie stowarzyszenia się wypowiedzą?

  1. Jasne że nie wypowiedzą bo ktoś zakręci kurek z pieniędzmi, kto wszyscy wiedzą. Sitnik już na pierwszy rzut oka wygląda na cwaniaka, kto na niego głosował to do dzisiaj się zastanawiam?

 5. Czekam na rozwiązania w klubie? Co ma na myśli ten człowiek?

  Pogoń, czyli wizytówka miasta ma być traktowana biznesowo? Tobie się człowieku coś pomyliło, twoi ludzie w ARMS biznesowo to mogą traktować klientów spoza miasta a nie jego wizytówkę. Pogoń powinieneś traktować preferencyjnie a nie biznesowo.

  Klub atakuje mieszkańców? Jesteś zwykłym tchórzem który chowa się za mieszkańcami. Pomyliła ci się chyba odwaga z odważnikiem… Wstyd chować się za plecami mieszkańców. Mieszkańcy wybrali ciebie jako ich przedstawiciela więc za wszystko odpowiadasz ty a nie mieszkańcy. Mam nadzieję, że mieszkańcy o tym będą pamiętać i przy najbliższej okazji odwdzięczą się i naprawią błąd, który popełnili.

 6. skoro w pogoni powinni grać ludzie z Siedlec to prezydentem już na pewno powinien być siedlczanin …

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;