czwartek, 2 maja 2024r.

Udana wizyta w Ostródzie. Pucharowy awans z nowym trenerem

W I rundzie Fortuna Pucharu Polski Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Sokołem Ostróda 2:0.

W Pogoni przed mecze w Ostródzie doszło do zmiany trenera – Bartosza Tarachulskiego zastąpił dotychczasowy szkoleniowiec rezerw Damian Guzek.

Od pierwszych minut w Pogoni zagrało dwóch młodych zawodników Przemysław Misiak i Cezary Bujalski. Zawodnicy ci otrzymali swoją szansę, ale od początku niewiele działo się na murawie w Ostródzie. W pierwszej połowie nieco przeważała Pogoń, ale konkretów brakowało po obu stronach i po 45 minutach utrzymywał się rezultat remisowy. Druga połowa rozpoczęła się po myśli siedlczan. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Górski i biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Korzystny dla Pogonistów rezultat długo się utrzymywał, a w doliczonym czasie awans przypieczętował Górski, notując tym samym dublet. Po zwycięstwie 2:0 siedlczanie zameldowali się w kolejnej rundzie.

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek 1 października o godzinie 12:00.

Następny mecz Pogoń rozegra w niedzielę 3 października, gdy siedlczanie podejmą KKS Kalisz.

29.09.19, 17:00 – Ostróda

I runda PP: Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce 0:2 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 54, 90

Sokół: 12. Marcin Staniszewski – 5. Szymon Dowgiałło, 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 27. Dominik Urban (67, 8. Kamil Kurowski) – 7. Ernest Słupski, 15. Dominik Stępień (67, 6. Ernest Dzięcioł), 14. Arturo Lías (77, 31. Jan Flak), 22. Jakub Chojnowski (62, 10. Patryk Skórecki), 29. Maksymilian Sobolewski (46, 9. Sebastian Rugowski) – 20. Krystian Faltyński

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski, 9. Wojciech Trochim (82, 27. Julien Tadrowski), 10. Marcin Kozłowski (90, 15. Dominik Leszczuk), 20. Cezary Bujalski (71, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Sebastian Rugowski 90+3 – Robert Majewski 76

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)